Jump to content

ФОРМУЛИ - (331-344) "Аз в тях и Ти в мене"


Recommended Posts

"Аз в тях и Ти в мене" (Евангелие от Йоана 17:23)

 

Формула 331

 

Господи, както работят Разумните същества на Небето,

така искам и аз да работя на Земята.

 

 

Формула 332

 

Господи, благодаря Ти, че си влязъл в мен.

Господи, благодаря Ти, че си в мен.

Господи, благодаря Ти, че остави Твоето благоволение в мен.

 

 

Формула 333

 

Да се прослави Бог във всички Свои дела и в моята душа.

И да се възцарят всичките Негови добродетели по лицето на всичката Земя и в моя ум, и в моето сърце.

И да бъде всичко живо и разумно в един ум и едно сърце.

И аз, живият и разумният, да съм едно с тях. Така през всичките векове. Така да бъда и аз през всичките векове.

Амин.

 

 

Формула 334

 

Моят живот е израз на Великото начало в света, но и аз мога да бъда израз на това Велико начало.

 

 

Формула 335

 

Господи, понеже в началото Ти вдъхна живо дихание през носа ми, благослови пътя, през който животът влезе.

При изгиварянето на тези думи, леко се прекарва десният показалец по носа, като се почне от междувеждието и се стигне до неговия връх.

 

После показалецът се прекарва леко по дясната вежда, като се почне от носа навън и се изговаря:

Господи, дай ми светлина да разбирам границата между физическия и Духовния свят и да мога да минавам правилно от единия в другия.

 

Същата формула се повтаря и с погалвапе на лявата вежда.

 

А когато се произнася следващата формула, десният показалец се прекарва по ръба на дясното ухо; същото се прави и с лявото ухо.

Господи, дай ми възможност да чувам ясно Твоите думи, да Те разбирам правилно, пък и аз да бъда разбран.

 

 

Формула 336

 

Велики Господи, Който си създал човека. Ти, Който си създал Вселената, обгради тази Вселена, що си създал, а заедно с нея обгради и нас с Твоята Велика Любов! Божията Любов ще ни освежи, ще даде мир на всички човешки души.

(три пъти)

 

 

Формула 337

 

Аз съм Ангел - вестител, служител на Бога. Това е моята задача, за която съм слязъл на Земята.

 

 

Формула 338

 

Братство, единство, свобода да всади Господ в нашите сърца.

 

 

Формула 339

 

Аз разполагам с неизчерпаемо богатство.

Аз живея в изобилието на Божествената Любов,

дишам светлината на Божествената Мъдрост,

движа се във Великата Божия Истина,

която носи свобода и простор за душите,

като раздвижвам всичко, което Бог ми дава.

 

 

Формула 340

 

Вечер, преди лягане, поставете лявата си ръка в средата на гърба с длан, обърната навън, а дясната ръка - с длан на слънчевия възел и мислено кажете:

Бог е светлина!

 

Помислете върху това около две минути и после пак мислено кажете:

Ангелите са топлина!

 

След като помислите, следва:

Всички човеци са добрина!

 

След това произнесете:

Бог в мен е светлина!

Духът в мен е топлина!

Моята душа е Добрина!

 

 

Формула 341

 

Вяра жива. Любов непрестанна. Доброта постоянна и Господ ще прати Своето благословение.

 

 

Формула 342

 

Пази и закрепвай ни, Господи, и въздигни всичко в Славата Си! (три пъти)

 

 

Формула 343

 

Аз съм лист от Божественото дърво и никой не може да ме откъсне от Него! Докато съм на Това дърво и изпълнявам известна функция, аз ще живея с радост и прехраната ми е осигурена (три пъти)

 

 

Формула 344

 

Да вземем участие в Божията работа означава да мислим, да чувстваме и да постъпваме като Бога. В Природата трябва да работим по новия начин, а именно — както Бог работи. Той работи по всесъвършен начин.

 

Бог е дълготърпелив. Ние ще бъдем търпеливи.

Бог е всемъдър. Ние ще бъдем мъдри.

Бог е вселюбящ. Ние ще бъдем любещи.

Бог е всесилен. Ние ще бъдем силни.

Бог е това, което ни подтиква да мислим и да работим.

 

Паднал си духом, Той те повдига нагоре. Искаш да умреш, Той ти дава подтик да живееш. Не искаш да работиш, Бог отвътре ти казва:

— Иди да работиш!

 

 

 

формула-упражнение (345)

 

(Дадено при изкачване на връх Мусалла на 28.07.1928г. и записано в лекцията "Единство и общност")

 

"Сега оттук ще изпратим поздрав на всички приятели, които се намират на изток и на запад, на север и на юг. Ще изпратим поздрав на всички Братства, които съставят ордени на Великото Бяло Братство. Ще изпратим поздрав на всички пробудени души, които вършат Волята Божия."

Всички се нареждат в кръг и се хващат за ръце, но така, че дясната ръка с лявата на съседа се издига нагоре, а лявата с дясната на съседа е надолу и при това положение - дясна ръка, издигната през един човек, се произнася:

 

Уповавай на Господа с всичкото си сърце и с всичкия си ум. Във всичките си пътища познавай само Бога! Той ще оправи стъпките ти.

 

При същото положение се произнасят и думите:

Ще служа Господу с ума си, със сърцето си и със силата си. Ще ходя в пътя Господен с любовта си, с вярата си, със силата си и ще познавам Господа в живота си с душата си, със сърцето си и с ума си. Това е живот вечен - да позная Тебе Единнаго, Истиннаго Бога и Господа Исуса Христа, Когото си изпратил.

 

Прави се смяна на ръцете - онези, които са долу, се издигат, а вдигнатите се свалят. При новото разположение на ръцете се произнася:

Да се съединят Любовта, Вярата и Надеждата в сърцата ни и да се прослави Господ в душите ни.

 

Коленичи се на лявото коляно, а десният крак е подгънат под прав ъгъл. В това положение се произнася:

Да се съединят Вярата. Надеждата и Любовта в сърцата ни и да се прослави Господ в душите ни.

 

 

Формула 346

 

При влизане в дома на приятеля ти, той ще те посрещне с думите:

Няма Любов като Божията Любов.

 

Ти ще му отвърнеш:

Моята Любов за теб ще бъде като Божията Любов.

 

Тогава той ще ти каже:

Само Божията Любов е Любов.

 

А ти ще му отвърнеш като на брат:

Само в моята Любов ти ще ме познаеш.

 

На излизане приятелят ти ще те изпроводи с думите:

Няма Любов като Божията Любов.

 

Отговаряш:

Само в проявената Божия Любов ти ще ме познаеш.

 

 

Формула 347

 

У всички хора по света да се усили любовта им към Бога и желанието им да Му служат.

(Казва се три пъти навън, на открито)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...