Jump to content

ТОЙ РАБОТЕШЕ И ПРЕЗ НОЩТА


Recommended Posts

ТОЙ РАБОТЕШЕ И ПРЕЗ НОЩТА

 

Зимна нощ.

 

Студът свободно нахлуваше през процепите в дървените стени на стаичката. Печката не гореше. От студ не заспивах. Когато стрелките на часовника показваха 2 ч. след полунощ, реших да отида в салона на топло. Това правех често, когато преспивах на Изгрева срещу беседа.

 

За няколко минути се приготвих и тръгнах. На пръсти преминах преметената пред салона площадка и влязох вътре. Разпалената печка ме посрещна радушно и аз седнах съвсем близо до нея. Стоплих се, поотпуснах се и започнах да си мисля. Винаги, когато идвам насам нощем, всички лампи на полилея на Учителя светят. На светло ли спи, или? ...

 

В този момент нещо тропна горе в стаята му, която беше точно над салона.

 

„На каква силна синя светлина спи! Защо ли не си оставя само нощната лампа?" - продължавах да разсъждавам аз.

 

В този момент повторно, по съвсем същия начин, горе в стаята на Учителя се тропна.

 

„Навярно е станал да слага дърва в печката", продължавах да разсъждавам. Но ето че, за голямо мое учудване, за трети път се тропна по съвсем същия начин, както предишните два пъти.

 

Стреснах се, престанах да мисля и се огледах наоколо.

 

Салонът беше тъмен, проблясваха само светлинки от горящата печка. От време на време се чуваха леки стъпки и едва чуто прелистване на книга

 

Разбрах, че не случайно светеха десеттях крушки на полилея му. Учителя работеше и през нощта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...