Jump to content

5.26. Пръстът на балерината


Recommended Posts

26. Пръстът на балерината

Бях ученичка в осми клас. Един от пръстите на дясната ми ръка ме болеше. Беше се инфектирал. Бях изрязала с ножичката кожичката около нокътя и бе станала инфекция. Пръстът се поду и китката отече. Страхотни болки. Отиваме майка ми, брат ми и аз при Учителя. Те ме водят и ме подпират, а аз едвам вървя. Учителят прегледа пръста и каза: „Ще сложите квас на пръста." Разтичахме се и намерихме квас. Тогава жените месеха хляб вкъщи и имаха винаги квас. Тестото трябваше да втасва, след това го омесваха и след това го слагаха във фурните, където го печаха. На другия ден отиваме отново при Учителя. Развърза пръста ми. На едно място бе пробило и леко изтичаше гной. Учителят взе пръста ми, хвана го с двете си ръце и започна да го изстисква. Излезе много гной. Аз плача, викам от болки и скачам. Учителят едвам ме удържа. Като държи здраво ръката ми ,изстисква гнойта от пръста ми. Казва ми: „Голяма балерина си. Била си голяма балерина навремето и пак ще станеш такава." „Не искам балерина. Искам учителка да стана." Учителят се усмихва. После се обърна към Савка и нареди да донесе от рилската вода. Тя отиде и донесе едно шише, натопиха едно парцалче с рилската вода и Учителят го превърза. Така пръстът на балерината оздравя. А преди това бяхме отишли при един лекар и той бе казал, че това е панарициум, и че трябва пръстът да се реже, като се направят отвори на него, за да изтече гнойта. А това нещо го направи едно парче квас за една нощ.

 

И съветът на Учителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...