Jump to content

6.46. ЦАНКА ЕКИМОВА


Recommended Posts

46. ЦАНКА ЕКИМОВА

За да излезе книгата „Учителят" през 1947 г. бе необходимо да се намерят пари за отпечатването й. За излизането на книгата тези пари бяха дадени безвъзмездно от Борис Николов и неговата рождена сестра Цанка Екимова, или както тя иска да я наричаме: Алмена, това е духовното й име. Тя представлява в Братството една голяма динамична сила. Морфологически като я гледаш, като че ли е от италианските мадони. С голяма дисциплина, с голяма точност, с голяма жизненост, с едно огнено Слово, което е категорично. Рядко се среща всичко туй във формата на една жена. И тя изигра една голяма роля, защото тя даде една голяма сума за излизането на книгата. Освен това тя е един от големите разпространители на Словото на Учителя. Тя непрекъснато избираше закони, изваждаше ги, търсеше случките и изваждаше цитати по различни теми от Словото на Учителя. Тогава нямаше печат и тя навсякъде тези материали ги доставяше. Тя изигра голяма роля в моето творчество, защото винаги ми доставяше това, което ми трябваше. Предаваше ми готови материали, които бяха извлечени от Словото на Учителя. Поразяваше ме това постоянство. Тя ми каза, че някой посветен се е явил от духовния свят и й казал, че нейното духовно име е Алмена. Така че двамата големи фактори за финансирането на книгата „Учителят" бяха Борис Николов и сестра му Цанка Екимова. Има и още един, който помогна. Идва един брат от провинцията и казва: „Брат Борис, имам 260 000 лв., които ги давам за печат на нещо". Той не знаеше, че ще излиза тази книга. Когато Борис ми каза името му, аз се учудих. Това беше в пълна тайна. Тези пари дойдоха точно навреме, когато бяха крайно необходими.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...