Jump to content

9. Окултният закон за наследството


Recommended Posts

9. ОКУЛТНИЯТ ЗАКОН ЗА НАСЛЕДСТВОТО

Какво ще ви разкажа за семейството и сестри Мечеви? Те са от Стара Загора. Ние се връщаме пак назад. Именно 1938 г., не зная дали тези неща трябва да ги записваме. Но през 1938 г. Учителят затова дойде в Казанлък, заради това семейство. На времето туй семейство, майката е била в Братството. Едната й дъщеря - Магдалена следва във Франция зъболекарство, другата, малката дъщеря - Маргарита, която по-късно влиза в Братството и брат им Атанас, те са били богати хора, имат един имот в Раднево, друг имот в Бургас, друг имот в Стара Загора и плюс тази къща и лозе. Сега, преди да почине бащата, той разпределя имота на трите си деца. Като единия имот завещава на едната дъщеря, другия имот в Бургас на другата, къщата и лозето остават на жена му. Обаче брат им, преди да почине бащата разваля това завещание и плюс 30 милиона лева са имали, при това не е било малко. Синът работи като търговец, дървен склад са имали. Сестра му се връща от Франция, след като е завършила и работила доста време там като зъболекар, много способна като такава и като се връща той й купува кабинет, обаче тя работи над кантората му на втория етаж, но той успява да вземе всичкия имот и лишава двете си рождени сестри. Това е много интересен случай. И лишава всичките от наследство. Сега те са принудени да водят дело, за да си вземат полагаемото, обаче той отказва, не дава дела си на другите. И тогава отнасят въпроса до Учителя и Учителят ги извиква в Казанлък при сестра Дукова. Цялото семейство: и майката, той от Стара Загора и отиват у сестра Дукова и Учителят му казва: „Слушай, Атанасе“, хваща го за ръцете така, за китките, разтърсва го и му казва: „Слушай, Атанасе, ако ти не дадеш на майка си и на сестрите си това, което им се пада, ще стане нужда, всичко ще изгубиш и ще стане нужда да пипаш стените“, значи ще си изгуби зрението. Той дава обещание пред Учителя, че ще изпълни всичко това, обаче след като се връща нищо не изпълнява. Той се оженва за една жена - комунистка-лекарка. Той мислеше, че се е осигурил, тогава идва 9. IX. 1944 г. Той успява да укрие един имот, който е струвал 30 хиляди лева. Но този чиновник, чрез когото го укрива отива и го издава. И те го хващат и го пращат в затвора, където прекарва 5 години. Атанас, брат им е в затвора. През туй време национализират всичкия му имот като успяват да спасят само жилището им, понеже жена му е комунистка. Тя мисля, че беше от Богомилово и успява да запази само жилището. Осъждат го на пет години затвор. Там, в продължение на тези пет години той заболява от диабет и следствие диабета ослепява. Когато излиза от затвора вече е с много слабо зрение, той иска да поправи грешката си, но не може. Всичко е взето и национализирано и той си отива така от това заболяване без да може да поправи грешката си. Вървеше и пипаше стените като се движеше, беше полусляп от болестта. Това е много хубава опитност на семейство Мечеви. Учителят искаше много да им помогне, но като няма послушание! Аз ви разказах, защото съм живяла там. Да, живяла съм и съм свидетел на всичко това. А те след туй доста мизерно изкараха, защото те бяха богати хора, свикнали на по-друг живот, но аз бях свидетел на техните трагедии. Учителят казал, че благословението е дошло чрез майката в този дом. Чрез майката. Тя държеше връзката с Учителя. Майката бе Мария Мечева и тя стана причина да се заквася с Учението, защото с този буден ум бе тя, аз я събуждах рано сутрин, ние четяхме с нея заедно беседите, и тя много неща ми обясняваше и тя положи основата на моето духовно растене.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...