Jump to content

11. Неполученото писмо


Recommended Posts

11. НЕПОЛУЧЕНОТО ПИСМО

Това се случило в първите ранни години, когато Учителят обикалял още градовете в България и държал сказки по френология. По него време моята майка Величка заболяла тежко. Ние живеехме в Бургас. Моят баща Коста Стойчев написал писмо до Учителя в София, в което Му разправял за болестта на майка ми и искал от Него съвети за лекуването й. Баща ми беше чиновник в пощата и сутринта отишъл на работа в пощата. Тъкмо щял да пусне писмото за Учителя, подали му телеграма, която била от Учителя. Той прочел телеграмата. В нея Учителят му давал съвети и начини как да излекува майка ми. Това било отговор на писмото му, което било още в джоба му не пуснато. Баща ми приложил съветите на Учителя, които Той му казвал в телеграмата и състоянието на майка ми се подобрило и тя оздравяла. Сам Той казва: „Когато имате трудна задача за решаване или някакво голямо изпитание и желаете да получите Моя съвет и съдействие, достатъчно е да ми напишете кратко писмо от няколко реда и след това оставете писмото на масата, без да го пращате и бъдете сигурни, че Аз ще получа това писмо. Ще намеря начин да ви отговоря и укажа своето съдействие и помощ независимо къде се намирам Аз“.
Има много такива факти и примери от живота на Учителя, които говорят за Неговите възможности на велик посветен и на Учител, който е свързан с Бога, с космоса и за когото всичко е възможно. Той не се намесва когато някой ще придобие някаква опитност. За Него нямаше нищо скрито под слънцето. Той виждаше и чуваше всичко, което ставаше по земята. Той долавяше мислите и копнежите на всяка душа и на всички помагаше по невидими пътища. Окото на Учителя беше будно за всички страдания, нещастия и радости на хората. Той проникваше целия човешки живот и го носеше в себе си. Той помагаше, за да внесе духовен импулс в техния живот. Учителят можеше да лекува неизлечимо болни, да възкресява даже и мъртви, защото Той беше Господар на живота и на смъртта и познаваше законите на живота. Имаше примери на лекуване на болни граничещи със смъртта и на възкресението. Имаше всичко на Изгрева. Тук бе мястото, където Духът Господен обитаваше.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...