Jump to content

18. Учителят и Христа


Recommended Posts

18. УЧИТЕЛЯТ И ХРИСТА

През време на съборните Елена Иларионова отивала сутрин горе в салона в Търново където Учителят е държал своите беседи. Салонът по онова време бил обкичен с панделки в най-различни цветове на дъгата, от единия до другия край. Тя отивала сутрин да измете салона, да го пречисти, защото преди обед или след обед там ще има беседа. Нали е събор. Един ден тя пак се качва горе в салона. В това време Учителят свирел на цигулка. Долу на двора много братя и сестри слушали Учителя като свири и се наслаждавали на Божествената музика, която Той предава от Невидимия свят чрез цигулката си. Когато тя отишла да мете Учителят престанал да свири и тръгнал към нея. Както отивал към нея образът Му започнал да изчезва постепенно, постепенно и се заменил с образа на Христа. Той я запитал: „Кой съм аз?“ Но на нея устата се била сковала и не можела да отговори пред това преобразование, което станало пред очите й. Нищо не отговорила. Втори път пак така. Получил се образът на Учителя и после изчезнал и пак се получил образа на Христа. Той отново я запитва: „Кой съм аз?“ Тя пак не можела да говори. И трети път пак се повторило това нещо. Образът на Учителя отново изчезнал, за да се появи образа на Христа. Образът отново я запитал: „Кой съм аз?“ И пак изчезнал и се заменил с образа на Учителя. И трите пъти сестра Иларионова не могла да отговори.
Минал целият ден и вечерта когато се прибирали вкъщи, а Учителят нощувал у Иларионова, тя Му казала: „Учителю, аз разбрах, че в миналото Вие сте били Христос!“
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...