Jump to content

9. Най-бедния човек на Изгрева


Recommended Posts

9. НАЙ-БЕДНИЯ ЧОВЕК НА ИЗГРЕВА

А сега за Паша, понеже това ми идва на ум. Дал пак Учителят задача за събиране на пари и сигурно пак е било с формула, но задачата е дадена за 10 дена срок. Да открият най-бедния, който е между нас, да му дадат парите. И казва тя, разбира се, че задачата я е изпълнява. Но мина първи, втори, трети, четвърти, деветия ден минава. Всичките познати ги преброява на пръсти, но те не й казват, кой е най-бедния. Кой е най-бедния? Не може да намери най-бедния. И на десетия ден вече, в последния миг, така сега като че ли гледам двора как беше, имаше една чешма със зодиака, със зодиите и една кръгла пейка. Там е Учителят, тя Му казва: „Учителю, така плахо, Учителю, днеска е десетия ден, аз все още не мога задачата си да изпълня. Преброявам ги на пръсти всички, не мога да намеря кой е най-нуждаещият да дам моите пари, които съм ги събрала“. Учителят като ме погледна изпитателно: „Рекох, не си ли ти най-нуждающата се?“ Значи сам Той й ги е дал на нея тези пари от задачата. Учителят им даваше на стенографките в един плик пари колкото за хляба. Живееха от бедничко по-бедничко.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...