Jump to content

15. Мухлясалата Библия


Recommended Posts

15. МУХЛЯСАЛАТА БИБЛИЯ

А друга една наша сестра, на която също така е дал много пророчества, а тя идва и повече от седмица ли, спа при мене. И бе един хубав човек. Тя се казваше Донка, леля Донка. Една едра жена, хубава жена, засмяна. Някъде мисля, че е откъм Плевен ли, откъм този край е тя.
Но тази леля Донка, тя някаква чорбаджийска дъщеря е била, нещо църковница, но така като Ана Шишкова бе така висока, едра, само че и пълна, а не така слаба. Ана беше слаба. И бела, розова, а па едни очи сини и чисти като на незабравки, на едно дете. Такива хубави очи имаше. И все засмяна, все засмяна. И сега тя казва, че мъжът й на Централна гара будка имал и в будката пак чукал там като чичо Колю нещо, обувки поправя, токчета, това си-онова си, работел нещо обущарлък .А пък Донка, толкова се интересувала от политиката и сутрин най-напред като дойде пощата, почвала да ги чете вестниците и гледа войната докъде е стигнала, ll-рата световна война. Гледала и един ден таман се е загледала, къде е това и тогаз некой по рамото я потупва: „Чедо, какво правиш ли, какво четеш ли?“ Обърнала се, един старец. „Политиката, дядо, политиката чета.“ Така небрежно. Той пак я потупва и казва: „Рекох, чедо, това не е за тебе!“ Тя така се изненадала, постреснала. „Ти имаш у дома един сандък, на дъното на сандъка, на дъното имаш една мухлясала Библия. Това е за теб.“ Та тя се обърнала, па му вика: „Хе-е, дядо, нямам време, нямам време!“ „Рекох, ще имаш, ще имаш“, й отговорил стареца. „Както седнеш на обяд да се храниш, ще отвориш Библията, където ти се падне“ и посочил с пръст, „толкоз ще прочетеш. И върху него ще мислиш!“ И тя веднага се втурнала в будката и казала: „Я бе, Митко, я виж тука един старец какво ми приказва“, но докато излезли ни на лево, ни на десно, ни напред, ни назад, от старец няма следа. А нема хора, нема къде да изчезне, да се не види. Нема го стареца, изчезнал. Тя се така изненадала- .Каква е тая работа. Пък, че имам Библия в сандъка, имам, ама тоя старец от къде пък знае, па това е мухлясала“Библия. Тя го споделя, даже тя ми казваше с коя наша сестра, пак от възрастните сестри, но не й запомних името и тя й разказала случката. Онази се сетила каква е работата и веднъж й казва: „Донче, пък искаш ли да те заведа да послушаш за Бога там където аз слушам?“ „Па, добре!“ И се уговорихме. Една неделя тя ще ме води, където слуша за Бога. И аз си заключвам вратата. Но заключвайки вратата, да си превъртя ключа, плача. И говори: „Господи, Исусе Христенце, прости ми ако греша там където отивам“ и рева, рева. И така тръгнахме вече, води ме тя, аз не знам тя къде ме води“. А тя я води тука на Изгрева. Сигурно ще е било 10 часа за беседа. Салонът е вече пълен така и точно срещу катедрата некой станал, а то е така наредено и направено, та тя седнала. И по едно време идва Учителят с Библията под ръка така. И всички станаха и аз се опулих: „А, ами че това е стареца от гарата!“ Каква е тая работа, рекох така,като се захлупих главата и не мога да проумея. Но Учителят си започва песните, молитвите, беседата. И по едно време, ама аз си кърша все така ръцете. Мисля и се чудя. И по едно време чувам, ясно чувам: „Една душа днеска решила да дойде при нас, но заключвайки си вратата, превъртайки си ключа плаче, и плачейки казва: „Господи, Исусе Христенце, дали не греша там къде отивам. Прости ми ако греша там къде отивам!“ Моите думи повтаря стареца. Аз ептен онемех, още повече. Не може ум да й го побере, не може да го асимилира. По едно време пък като почнах да плача, да плача. И по едно време пак чувам: „Рекох, плачете, плачете, поливайте цветенцата в градинката си!“ А аз пеех в църковния хор. И викам бре-е-е-, значи да си поливам цветенцата и плач, плача, плача. Но, брат, колко сме вече неверни Тома. Това е такова нещо, такова събитие, такава поличба ли да я кажа ли какво и пак на нея да не влезе така яко в главата.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...