Jump to content

16. Необикновеното лекарство


Recommended Posts

16. НЕОБИКНОВЕНОТО ЛЕКАРСТВО

Пък тя леля Донка страдала много от стомах. И пак при тази сестра се оплаква. Ходила за преглед при кой ли не щеш професор, доктор ли и нема за нея лек и нема лек. А тя й казала: „Ама, Донче, ама знаеш ли, че нашият Учител и лекува. Аз имам днеска определено време да водя майка си при Него, нещо да я лекува. Ако искаш да те заведа.“ „Ами добре.“ И тръгват: майката на нашата сестра, майка й и леля Донка. И идва тук на Изгрева и туп, туп, туп по стълбите, качват се горе в малката стая. Там имаше едно такова нещо квадратничко, като площадка. Учителят на площадката е вече и Той я гледа, извиква я по име, но не я гледа в лицето така, а некъде над нея гледа. Гледа и мълчи и по едно време казал: „Рекох, сутрин, обед и вечер по една чаша гореща вода и там сок от черната репа както се взима“. Аз слушам, но аз чакам да чуя лекарство. Повторил го Учителят и потретил го. И все така гледа над мене. А сестрата, която била определена за среща, майката на сестрата, хич я не погледнал. И Учителят дал да се разбере, че вече аудиенцията е приключила. И те си заслизали надолу и тая леля Донка, говори си сама. Тя рекла: „А, сутрин, обед и вечер по чашка жежка вода!“ Та аз го повтарям сега. И оназ я чула и рекла: „Ама ти какво говориш?“ Ами това е вода, какво? какво е лекарството? Сутрин, обед и вечер по една чаша жежка вода и там сок репа и това. И това ти е лекарство. И с това лекарство тя оздравява.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...