Jump to content

9. Болното ухо


Recommended Posts

9. БОЛНОТО УХО

И: А един втори случай има с жена ми когато тя заболя с ушите си. Стигна се до там, че трима лекари я преглеждат в Лом, за консулт я пращат в София на хирург. Трапанация трябва да се прави на ухото. Тръгваме веднага за София. А от Германия, тя казва, че имала някакво вътрешно предупреждение непрекъснато, че това ще й се случи.

В: Някой ясновидец?

И: Не, как беше точно не помня, че няма да бъде операцията сполучлива. И затова тя не пожела да отиде при хирурга, а пожела да отидем при Учителя. Вечерта пристигаме в София, Той на сутринта трябваше да отиде на Витоша. Предадох, че съпругата ми е в ръцете на сестра Гумнерова, която знае немски, тя се среща с Учителя, Учителят казал, че ще мине, но да й налага на ушите с един топъл компрес с трици. Вечерта се връща, пита: „Как е германката?“ Дава назначение за един млечен компрес. Мляко се сварява, изцежда се лимон в него, после се вари, получава се едно сирище и се прави лапа в тензухена кърпа, налага се на болното ухо. Изтече всичко от ухото като гной и секреция. Олекна й, спадна температурата, която бе висока. Тя е вече здрава, на другия ден се връщаме в Лом. Лекарите я гледат, преглеждат я отново и не могат да разберат нищо. И какво да им разправям, дали ще ми вярват? Замълчах си. А жена ми Хилда също мълчи. Тя знае вече, че Христос и Учителя е едно и също нещо, оценява вече, има две опитности с него, живи и реални, които дават живот.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...