Jump to content

2. Пеню Киров - първият ученик


Recommended Posts

2. ПЕНЮ КИРОВ - ПЪРВИЯТ УЧЕНИК

Имаше една сестра Мария Керемидчиева, която беше шивачка. Тя ми разправяше как Пеню Киров от Бургас намерил Учителя. Той бил с ясновидски способности и имал връзка със своят ръководител, който му се явявал в определени дни и му диктувал. Този ръководител бил ангел от някаква си ангелска йерархия. Един ден ангелът, който го ръководел, му казал: „Иди във Варна на пристанището и ще видиш един човек“. Но име и адрес не му е дал. Той изпълва поръчението на ангела и отива във Варна на пристанището. Там имало много хора и той се взирал да види някой човек, който да му обърне внимание. Най-после срещнал такъв. По едно време съглежда човек с дълга коса и брада, на гърдите на когото вижда написани думите: „Аз съм този, който бях преди 2000 години!“ Когато се придвижил до човека, думите на гърдите му изчезнали. И така той се приближил до човека и вижда, че той е до 30-годишен.А това бил Петър Дънов. И така Пеню Киров направил първи връзката с Учителя Дънов.
А на мен лично брат Тодор Стоименов ми разправяше, че те трябвало двамата с Пеню Киров да ходят пеш от Бургас до Варна, за да се срещнат с Учителя, за да присъствуват на първия събор. Даже ми каза, че са пренощували по пътя в село Копаран, сега прекръстено в село Порой, спали са в една кръчма. А от там е родена моята майка, това село го познавам, защото отстои на 5 км от нашето село Горица, Поморийско. Така Учителят прави първия контакт с Пеню Киров, а после с Тодор Стоименов, които и двамата са от Бургас. Учителят по име зове учениците си и те един след друг идват. Учителят е баща. Бащата е превод на една велика идея. Бог се превръща на баща и взема известно съотношение към нас.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...