Jump to content

25. Кога ще приключи войната?


Recommended Posts

25. КОГА ЩЕ ПРИКЛЮЧИ ВОЙНАТА?

След 9.IX.1944 г. руските войски дойдоха в България, комунистите дойдоха на власт и управлението на страната се смени. Дойде време и се върнахме от село Мърчаево всички на Изгрева. Бяхме няколко души с Учителя близо до салона и един брат, директор на Държавната печатница Долапчиев, попита: „Учителю, кога ще свърши войната?“ А Той отговори: „Абе аз когато кажа кога ще свърши войната, тя отива по-нататък“. „Защо, Учителю?“ „Ами не се ли досещате? Наоколо стоят и подслушват духове от другата ложа и като чуят нещо от мене или пък нещо от вас, дето обичате да разказвате на ляво и на дясно, то те се връщат по своите места, влизат в онези, които са пълководци и ги ожесточават още повече. И вместо да спре войната, те духовете я продължават, защото не са съгласни с онова, което се чува. Но накрая Бог има думата“. А братът се провикна: „Леле-леле, как ще издържим?“ Учителят се наведе и тихо шепнешком добави: „Войната ще свърши през май, идната година“. Така и станa. На 9.май 1944 г. Германия подписа капитулация и се призна за победена от съюзниците - СССР, САЩ, Англия и Франция.
А пък на Великден 1944 г. когато бяха големите бомбардировки над София ние тогава бяхме двамата с Учителя в двора на брат Пешо в село Мърчаево. Ятата от аероплани идваха от запад, минаваха над Мърчаево и заминаваха към София, бомбардираха я и пак се връщаха и минаваха над селото. Ние сме с Учителя и наблюдаваме самолетите. Последното ято самолети като се върна от София изсипало смъртоносния си товар над града, Учителят каза: „Повече няма да дойдат^ Но ще мълчиш“. Аз кимнах с глава, че съм разбрал. Така и стана. Те повече не долетяха. Аз много пъти лично съм чувал Той да казва: „Ние управляваме света. Великият Учител е повели- тел на света, на небето горе и на земята“. А ние с годините проверихме, че Истината е една. И за небето, и за земята. Тя е в Словото на Учителя.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...