Jump to content

28. Прероденият син


Recommended Posts

28. ПРЕРОДЕНИЯТ СИН

Темелко имаше син Костадин, който бил войник и участвувал в нелегална комунистическа група, която трябвало да изнесе оръжие от склада на казармата на партизаните-комунисти. Изнесли веднъж, но се върнал още веднъж в склада, но там го хванали, арестували го, измъчвали го да издаде другарите си, но той и дума не продумал. Накрая зверски го убили и го закарали при Темелко, за да го погребе. Той отива на Изгрева при Учителя и плаче за убития си син. Учителят го успокоява: „Считай, че е бил на фронта и на война са го убили“. Той като се връща на село продължил да скърби за убития си син и да ридае дни наред. Обаче Учителят се явява на дъщеря му: „Кажи на баща си да не плаче, защото само след една година ще повикам и Царя при себе си!“ И действително след една година Царят се помина. По този случай си спомням, че една сутрин в пет часа Учителят каза: „Сега Царят е по-доволен, че си е отишъл и си е заминал за онзи свят“.
Но преди това утешил Темелко като му казал, че убития му син отново ще се върне в домът му. Точно на 9.IX.1944 г. снаха му, т.е. жената на синът му, който останал жив, родила момче, което нарекли Петър. Когато станал на шест години влезнали с дядо си Темелко в мазето на старата къща. Случайно детето намерило едни стари обуща от убития войник-син и казал на дядо си: „Дедо, ти знаеш ли, че тези обувки са мои? Ти знаеш ли, че аз съм Костадин, когото убиха като войник и комунист? Аз пак се завърнах в същия дом“. Тогава брат Темелко си спомня думите на Учителя и се убеждава, че убитият му син Костадин се е преродил отново чрез втория му син и сега е негов внук. Така нагледно се убедихме всички какво означава прераждане.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...