Jump to content

43. Телеграфистът и телеграмата


Recommended Posts

43. ТЕЛЕГРАФИСТЪТ И ТЕЛЕГРАМАТА

Няколко години след заминаването на Учителя един ден излизам от салона и отивам към Дървенишкото шосе. На пътя срещам един непознат човек, който случайно ме запита нещо и поведохме разговор. От дума на дума заговорихме и за погребението на Учителя. Тогава ние искахме да Го погребем в градинката на Изгрева, но властта се противопостави. Затова ние отнесохме въпроса до Георги Димитров, който в момента беше в Москва. На времето Учителят го е спасил когато полицията го е подгонила и той се е скрил при Учителя, минавайки през капандурата на къщата-близнак, като на другия ден бил преоблечен в женски дрехи и със сестрите бил изведен от дома къща-близнак на ул. „Опълченска“ 66. Тогава този случаен човек каза: „Аз бях телеграфиста, който предаде телеграмата до другаря Георги Димитров, с която се искаше разрешението г-н Дънов да се погребе на Изгрева. Него ден имах един куп телеграми. Ние когато предаваме телеграмите си по радиото, чуждите противникови станции нагласяват техните станции на такава вълна, на каквато предаваме и ние, и произвеждат и бълват в ефира голям шум и ни пречат. Започнах предаването на телеграмите, а се чува голям шум, бучене, стремят се да ни заглушат. Когато дойде време да предам телеграмата за погребението на г-н Дънов, като че ли по някаква заповед всичко замлъкна. Предадох и приех отговора тихо и след това всичко пак гръмна и забуча. Е, това не беше в моите възможности да си го обясня, как става това“. Казвам му: „За мене до някъде е обяснимо: Учителят казва: „Аз съм господар на дявола, приятел на ангелите и син на Бога!“ Христос казва: „И целият свят в Лукаваго лежи!“ Сега Учителят казва: „Господ днес управлява света чрез дявола. Някога е имало война между Черното и Бялото Братство и Черното е надвило. Затова днес Господ управлява света чрез Черното Братство. Щом Учителят е господар на дявола, Той е господар и на света“. Аз много пъти съм чул лично от Него, където Той казва: „Ний управляваме света“. Тогава щом Учителят му заповяда, дяволът ще намери свои легиони духове и ще застанат пред тия станции и ще им се дадат пречки, за десетина минути докато се предаде телеграмата и после пак ще ги остави да си работят по предишния начин.
Ето ви едно разумно обяснение за един важен въпрос.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...