Jump to content

4. БОЛНАТА ГИМНАЗИСТКА


Recommended Posts

4. БОЛНАТА ГИМНАЗИСТКА

Шестнадесетгодишното момиченце на сестра Ковачева се разболя тежко. Тя беше вдовица и трудно изкарваше прехраната си. Една нейна за­можна приятелка й предложи да й плати визитите на двамата тогава най-вид­ни лекари - Русев и Сарафов, но тя решително отказа, като искаше да пре­достави лечението изключително На г-н Дънов. Помоли ме да отида при Него да Го попитам как да я лекува. По това време не познавах никак Учителя, ос­вен дето бях слушала няколко Негови сказки. А това, че Той е ясновидец и то от първа степен и че докато разговаряхме, Той чете мислите ни, това и през ум не ми минаваше. Казах Му за двамата лекари и за нейното решение само Той да я лекува. Учителят мълча продължително, като ме гледаше и аз си мислех: „Ето на! Не знае какво да ми отговори!" После Той каза тихо: „Да яде топли картошки и да пие гореща вода". Погледнах Го смаяно и си мислех: „Боже мой! Този човек не знае какво да ми каже и какво ми говори!" повтор­но наблегнах на това, че сестра Ковачева има на разположение двама лекари, но г-н Дънов пак повтори: „Да яде топли картошки и да пие гореща вода!" По пътя за дома си мислех: „Тази Ковачева ще умори детето си!" Но тя приложи съветите на Учителя и детето й оздравя. Вярата й в г-н Дънов бе толкова голяма, колкото бе голямо моето съмнение в Него.

За да се добере човек до вярата трябва да държи хармонията между ума и сърцето си. По този повод веднъж Учителят ми каза: „Дръжте хармо­ния между ума и сърцето си и не бойте се".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...