Jump to content

28. ЕЛИЕЗЕР КОЕН И МАРИЯНА


Recommended Posts

28. ЕЛИЕЗЕР КОЕН И МАРИЯНА

Той беше евреин, беше много активен и пишеше статии в „Житно зърно". После той стана изменник. А на него по време на Школата му даваха все първото място. Казах веднъж това мое мнение на Боян Боев за първото място, което все му се дава. Той замълча и нищо не ми каза, но разбрах, че той също не беше доволен от Елиезер Коен. Накрая измени, пребоядиса се и се писа комунист. Какъв комунист може да бъде той? Но това не му попречи да направи официално изявление: „Аз съжалявам, че съм си изгубил времето си тук на Изгрева".
През 1939 г. беше дошла една група от Латвия. Те престояха в София и отидоха на летуване на Рила. В групата имаше едно семейство Петър и Марияна. Но Марияна се влюби в Елиезер, напусна мъжа си и се ожени за Коен. По-късно те се боядисаха, станаха комунисти и така се обезобразиха, че станаха върли противници на цялото Братство. Обвиниха Учителя за фашист и заявиха, че Изгрева е фашистко гнездо, което трябва да бъде изтребено. Не мина много време след тези изказвания, той заболя от рак на черния дроб и си замина от адски мъчения. А Марияна бе принудена да се грижи за него.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...