Jump to content

3. ХВЪРЧАЩИЯТ УЧИТЕЛ


Recommended Posts

3. ХВЪРЧАЩИЯТ УЧИТЕЛ

През 1971/72 г. в Стара Загора се беше прочул един ясновидец - Станчо-гайдарчето. Отивам при него и какво мислите, аз го гледам и той ме гледа. Той вика: „Абе къде сме се виждали ние двамата?" Казвам: „Не мога да си спомня, но някъде сме се виждали". Той гледа, гледа... Питам го: „Ходил ли си в София?" „Ходих, казва. - Защо питаш за София?" „Къде е Стара Загора, къде е София?" Викам: „Защото там веднъж един „дядо поп" ми каза да седна до вас". А той същия железничаря. Бяха минали вече 40 години от 1931 до 1871 г. Той се беше пенсионирал, остарял значи, но продължава да си работи като ясновидец. Казва: „Нещо забележително да си спомняш?" Отговорих: „„Дядо поп" изпусна книгата". Той ми каза: „Ти все си казваш както преди „дядо поп". Значи той разбира, че аз не се изразявам правилно. Той каза, че книгата не е паднала. Учителят я държал високо книгата и я хвана горе. Аз му казвам: „Ама нали книгата залитна на една страна. Аз седях от лявата ти страна". Той отговори: „Аз до тебе и ти до мене. Така бяхме". Той ми бил от дясна страна, а аз не него от лявата страна. И много работи той ми разказа и ми разясни какво е било. Учителят разказал на него и на още няколко души как съм бил влязъл в „Каракольовата дупка" като ме посочил. Този ученик, който беше тук щеше да се удави, ако не бях разбрал". Това било в разговор с няколко души. Станчо-ясновидеца, запитал Учителя: „Учителю, как отидохте там?" А Учителят отговорил: „Ама аз на много места ходя. За една минута мога да отида на седем, осем места, да помогна". Значи толкова бързо става. „А друг път се случва по месец, два да не отида никъде". Значи отива, където трябва, И това е. Разказах си за хвърковатия Учител и хвърчащата книга.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...