Jump to content

2. ПАРАХОДЪТ И РЕВОЛЮЦИИТЕ


Recommended Posts

2. ПАРАХОДЪТ И РЕВОЛЮЦИИТЕ

През месец август 1944 г. по служба бях евакуиран в гр. Ботевград. Прииска ми се да отида да се видя в Мърчаево, гдето беше евакуиран и Учителя. Бяха ми казали, че там Учителя всички приема, та се насърчих, Помислих какво да занеса на Учителя и взех една голяма диня. Като пристигнах в Мърчаево, в квартирата на Учителя посрещна ме сестра Йорданка Жекова и като разбра, че динята е за Учителя взема я и внесе вътре. В това време излезе и Учителя и ми каза: „За мен ли е динята?" И започна да се радва като дете. Каза ми да почакам малко, влезе в стаята си и след пет минути дойде в другата стая, гдето бях, като каза: „Сега стой, най-напред аз ще ти кажа, после ти ще говориш. " Учителят каза: „Параходът вече е готов, той вече вдигна котва за тръгване. Който се е качил, качил се е. Радвай се, че и ти си на парахода". Като дойде ред аз да говора, запитах го как ще се развият събитията. Той отговори: „Навсякъде ще се развият революции". След разговора ни аз Му благодарих, зарадвах се като ми каза, че и аз съм в „парахода", това беше за мен много нещо. Така си отидох. А след 1945 г. започнаха революции в Азия, Африка. Народите искаха да се освободят от колониалното робство на Англия, Франция, Испания, Португалия и САЩ.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...