Jump to content

15. КОИТО СЕ ОБИЧАТ, ТЕ СЕ СЪРДЯТ


Recommended Posts

15. КОИТО СЕ ОБИЧАТ, ТЕ СЕ СЪРДЯТ

В младите си години като учителка през една ваканция, сестра Наталия идва при Учителя. Но нали животът й на село бил непосилно труден, и тя като едно чисто дете си дава свобода на недоволството от положението, в което се намира. През цялото време на пътуването си до София все се карала на ум с Учителя. Пристигайки на Изгрева, Той я посреща бащински топло и нежно, от което тя се засрамила, но нали била откровена, Му казала: „Учителю, аз през целия път Ви се карах, а Вие така хубаво ме посрещате." А Учителят отговорил: „Е-е, те които се обичат, така се сърдят."
Друг път Наталия се била поизлегнала на два стола на полянката, като сложила двете си ръце под главата и пеела песента „Аз мога да любя." В това време Учителят минавал край нея, но тя не го забелязала. Обаче той с мисълта си й дръпнал главата и тя Го видяла, като забелязала тънката Му усмивка на устата, без Той да се обърне към нея. На другата сутрин в салона на беседа след молитва наредил да изпеят същата песен, „Аз мога да любя".
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...