Jump to content

Recommended Posts

25. ГОРДОСТТА

По отношение на гордостта съм слушала следните случаи от брат Лазар Опев. Сестра Олга Славчева - любимата поетеса на братството, веднъж в присъствието на брат Лазар казала на Учителя: „Учителю, какво пък толкова се перчи Лазар Опев с това, че и той пише стихове. На всичкото отгоре е и от цигански произход." Учителят намига два пъти зад гърба на Олга Славчева на брат Лазар Опев, с което му внушава да издекламира някое свое стихотворение. И той започва да декламира най-хубавото, което е написал. Олга онемява изненадана, а Учителят се усмихвал доволно, че гордостта й е сломена от таланта на брата с цигански произход.
Друг случай на гордост разказваше брат Лазар за един правист, който отива при Учителя, изпъчил гърди напред и тежко-тежко му заявява: „Учителю, аз изучих и завърших с пълно отличие правото. Сега какво ще ми препоръчате да изучавам друго?" Учителят го измерил с поглед от глава до пети и му казал: „Ами щом си изучил правото, нищо друго не ти остава, освен да изучаваш кривото." Братът навел глава. И тук една гордост е била сломена само с едно изречение, казано от Учителя.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...