Jump to content

ПОДОБРЯВАНЕ НА ЧОВЕШКИЯ ЖИВОТ НА ЗЕМЯТА - ДОВОЛСТВОТО


Recommended Posts

ДОВОЛСТВОТО

Знайте, че по-добър свят от този, който Бог е създал, не може да съществува. Приемете го такъв, какъвто е създаден и бъдете доволни. (ЕЗИКЪТ НА ЛЮБОВТА - 160)

Само разумният човек може да бъде доволен при всички условия на живота си. (СЛУЖЕНЕ, ПОЧИТ И ОБИЧ - 168)

Като работи с любов, човек всякога е доволен. (БОЖЕСТВЕНИЯТ И ЧОВЕШКИЯТ СВЯТ - 296)

За да си доволен, трябва да работиш за Бога, да слугуваш Нему. (СИЛА И ЖИВОТ - 3 серия -47 - изд. 1920 г.)

Светецът, който като отивал да се разговаря с Бога и минавал край един богат човек, казал му последният: „Речи на Господа, че ми дотегна това богатство, да го отнеме, за да живея като хората”. „Много добре, казал мъдрецът, ще кажа на Бога”. Повървял по-нататък и видял един бедняк, който пък му казал: „Кажи на Бога, че ми дотегна този живот, стига съм ходил гол и бос, да ми даде дрехи, изобщо да измени условията на живота ми”. „И твоята молба ще представя, рекъл мъдрецът”.Отива при Господа и му разправя за двамата. Господ му рекъл: „Кажи на богатия да стане недоволен и да започне да роптае против Мен и аз ще му отнема всичкото богатство, а на онзи бедняк кажи да бъде доволен от живота и всичко ще му се даде.” Връща се мъдрецът и казва на богатия, каквото му поръчал Господ, но богатият възразил: „Как мога да направя това?” „Тогава богатството ти ще остане.” Минава край бедняка и му казва поръчаното от Господа, но и той му възразил: „Как мога да бъда доволен при такива лоши условия?” „Тогава казва му мъдрецът; „Ще ходиш гол и гол ще бъдеш погребан.” (МИРОВАТА ЛЮБОВ И КОСМИЧНАТА ОБИЧ - 13)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...