Jump to content

"Синове на Възкресението"


Recommended Posts

Видимият и невидимият Бог

 

"Когато се казва, че Бог е невидим, това подразбира, че Той е невидим за грешните хора, които нищо не виждат. За тези хора е казано, че Бог никой никога не е видял. Ангелите, светиите, праведните, добрите хора виждат Бога. Като казвам, че Бог е видим, това не значи, че можете да видите Абсолютния, Безграничния Бог, но можете да видите Неговите най-малки проявления в живота.”/стр. 27/

 

Мистични победи в живота

 

"Мислите ли, че ако човек влезе в огъня, ще може да се спаси? Обаче има начин, по който човек може да се спаси от огъня. Какъв е този начин? Като повдигне вибрациите на своя организъм по-високо от тия на огъня. Тогава той може да влезе в огъня, да стане почти невидим и да излезе от него неповреден... Следователно има начини, по които хората могат да се издигнат над мъчнотиите и страданията в живота.”/стр. 32/

 

Тайната сила на думите

 

"Всяка дума крие в себе си известна сила. Ако концентрирате вниманието си върху дадена дума, вашият мозък ще се свърже със силата, която е вложена в нея, и ще изпитате едно ободряване или отпадане, според характера на думата.”/стр. 60/

 

Скритото в камъка

 

"Питам: знаете ли колко години трябва да живее човек на земята? Той трябва да живее 120 години...

Казвате: Кой ще ни гледа цели 120 години на земята? Като задавате тоя въпрос, вие мязате на Архангел Михаил... Той отишъл да вземе душата на една бедна вдовица с три хубави деца... Тя казвала: Господи, прибери ме, моля Ти се, при Тебе. Както виждаш, беднотията ми е голяма, освен това и децата не ме слушат. Като останат без майка, ще намерят по-добра някоя; аз не мога да издържам вече на тия условия... Архангел Михаил се нажалил и казал: Как мога да взема душата на тази хубава жена? На кого ще остави тези малки деца? ... Той се отказал да изпълни възложената му от Бога мисия, затова се върнал при Него и Му разказал историята на бедната вдовица. Тогава Господ му казал: Слез на дъното на океана, вземи оттам един камък, разчупи го и виж какво ще намериш в него. Архангел Михаил направил, както Бог го посъветвал: слязъл на дъното на океана, взел един камък, разчупил го и останал учуден, когато видял вътре един червей. Бог го запитал: Знаеш ли кой храни този червей? Аз го храня. Аз храня всички живи същества. Аз призовавам хората към добро.”/стр. 74, 75/

 

Пълен ред и порядък

 

"В света, в който сега живеете, съществува пълен ред и порядък, който вие поради непознаване на Божествения план не разбирате. За неразумните хора по-лош свят от този, в който живеят, не съществува. За разумните обаче по-добър свят от сегашния няма.”/стр. 105/

 

Непознаваемата Висша Интелигентност

 

"...Ония същества, които взели участие в създаването на земята, били разумни, високо учени и интелигентни, но все пак не могли да предвидят всичко...

...Съществуват непредвидени случайности в нашия живот, които и най-разумните същества не могат да предвидят. Светът е сбор от разумни същества от разни степени на развитие, и като резултат на тяхната деятелност се явява голямото разнообразие в живота. Всички тия същества приемат, че съществува една Висша Интелигентност, но понеже не разбират законите, с които Тя си служи, нито пък познават формите, чрез които Тя се проявява, много неща остават за тях неизвестни. И най-напредналите, и най-разумните същества абсолютно нищо не знаят за тази Висша Интелигентност. Скрита е Тя от погледите на всички същества.”/стр. 120, 121/

 

Алфа и омега

 

"Едно трябва да знаете: в сегашната еволюция на космоса нещата нямат край. Защо няма да дойде край на нещата? За хората няма начало, няма и край, но за Бога има начало, има и край. Той е и в началото, и в края. Какво могат да говорят хората за начало и за край? Началото и краят са достояние само на Бога, затова Той казва: "Аз съм начало, Аз съм край. Аз съм алфа, Аз съм омега.”/стр. 134/

 

Основното изискване на живота

 

"Като казваме, че животът представя разумен процес, това ни най-малко не означава, че животът има някаква цел. Никаква цел няма животът... Каква е целта на философа? Да стане философ. Каква е целта на крадеца? Да открадне нещо. Каква е целта на красивия човек? Да стане още по-красив. Каква е целта на силния човек? Да стане още по-силен... Всеки човек има някаква цел, но каквато и да е неговата цел, тя не определя същината на живота. Животът е нещо по-високо от целта. Целта може да оправдава средствата и средствата може да оправдават целта, но целта и средствата не оправдават самия живот. Животът седи по-високо и от целта, и от средствата, които могат да се употребят.

Едно изисква животът от всички хора: ПРАВИЛНО РАЗБИРАНЕ. Какъвто и да е човек - философ, музикант, художник, държавник, свещеник - на каквато степен на развитие и да се намира... той вечно трябва да разширява своите възгледи.”/стр. 137/

 

Познаване на Необятното

 

"Ако човек не познава Бога, това Велико, Необятно начало, нищо не може да познае.”/стр. 149/

 

Името, което се познава в най-специалния момент от живота на човека

 

"Бог е обширна идея, за която най-малко трябва да се говори. Според мене човек трябва само един път в живота си да произнесе това Свещено Име. Впрочем това не е още същинското Име на Бога. Аз произнасям същинското Име на Бога само един път в годината и когато го произнеса, душата ми се отваря като през месец май и се изпълва със свещен трепет...

Загубено е днес Името на Бога и всеки трябва да го намери. В това седи смисълът на живота. Хората не знаят Името на своя Баща... Когато хората казват, че Името на техния велик Баща е Бог, те се лъжат. Никакво име не е това. Казано е в Писанието: "Призови ме в ден скръбен." С какво? С Неговото Име. Ако знаете Името на Бога, всякога можете да Го призовете, а не само в ден скръбен.”/стр. 149/

 

Раждане във вечната младост

 

"Ще работите върху себе си, да придобиете изкуството на змията, да събличате старите си дрехи и да обличате нови...

От старата дреха... ще излезе един млад, 33 годишен момък. Който го види, ще каже: Ето помазаният!”/стр. 154/

 

Незабравимата секунда

 

"Първо човек трябва да преобрази ума и сърцето си, за да може да го посети Великият, Който е създал целия свят - небето и земята, цялата наука, всички изкуства. Той ще внесе в човека безсмъртния живот - живота на Възкресението. Това посещение ще трае само една секунда, но никога няма да се забрави. Ехото му ще продължава във Вечността. Казвате: Само една секунда! Това е толкова кратко. - Знаете ли какво нещо е да ви посети светлината само за една секунда?... Достатъчно е Бог да ви посети само за една секунда, за да ви остави живот от хиляди години. Ако вие задържите в себе си богатството, което Той ви е оставил само в една секунда, ще се ползувате от това богатство хиляди години.”/стр. 197/

 

Онова, което не е насадено от Бога

 

"Често Първичната Причина може да заеме по отношение на нас такова поведение, като че от нищо не се интересува - дали правим добро или зло, тя остава чужда към нас. Това е външно, привидно отношение. Има случаи обаче, когато това отношение не е привидно и тогава, каквото и да вършим, нашите постъпки са осъдени на вечно разрушаване. Затова именно Христос е казал: "Всяко дърво, което Отец ми не е насадил, ще се изкорени.”/стр. 207, 208/

 

Най-малкото зло и най-голямото зло

 

"Освен вярата ви в Божия Дух и в Божествената наука, нищо друго не може да ви спаси. Учете се от звездите, вслушвайте се в техния шепот. Те светят и тихо нашепват: Радвайте се за възможностите, които ние откриваме за вас. Ще дойде ден, когато ще се ползувате от тези възможности. Тук се готвят места за вас. Ще кажете, че това са залъгалки. - За предпочитане е човек да се залъгва, отколкото да се самоубива, както е намислил младият човек, за когото ви говорих... За предпочитане е по-малкото зло пред по-голямото. Да служиш на Истината, това е най-малкото зло, което може да сполети човека. Да се отклониш от Истината, това е най-голямото зло, което може да сполети човека.”/стр. 235/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...