Jump to content

"Който дойде при мене"


Recommended Posts

Забрави себе си, за да се намериш

 

"Ще възприемеш новото учение и ще забравиш себе си... Ако не забравиш себе си, не можеш да намериш Истината.”/стр. 4/

 

Силата на Словото

 

"Отговори стотникът и рече му: Господи, не съм достоен да влезеш под стрехата ми; но кажи само реч, и ще оздравее момчето ми."(Матея 8:8)...

 

...Стотникът разсъждавал правилно, разумно, логично. Той съзнавал, че силата на Христа не е във влизането в дома му, но в речта, която може да каже...

 

Само една дума искал стотникът от Христа...”/стр. 56,57/

 

Реалността на живота се определя от присъствието на Божия Дух

 

"Ако вие пребъдвате в мене и изпълнявате моите заповеди, аз и Отец ми ще дойдем и ще направим жилище във вас." Значи животът сам по себе си не е нещо реално; той е израз на Божия Дух.”/стр. 68/

 

Центърът на всемирната динамика

 

"За светлината се знае, че се движи с голяма бързина. - Защо е така? - Защото изтича от центъра на Любовта. Следователно светлината е еманация на Любовта. Оттук вадим заключението: най-бързо се движат в пространството тези тела или същества, които излизат от центъра на Любовта. Мощна е Любовта. Ето защо, когато Мъдростта и Истината искат да предадат по-голяма бързина на своите сили, те ги прекарват през центъра на Любовта. Всички добродетели прекарват своите сили през центъра на Любовта, за да им дадат по-голям тласък. Това се отнася и до човека. Който е бърз, подвижен, с интензивен живот, той е в центъра на Любовта. Ако няма тези качества, той излиза от друг център.

Мнозина се запитват защо страдат, защо боледуват, защо са обременени. - Защото са вън от центъра на Любовта.”/стр. 114,115/

 

Първата космическа проява на Бога

 

"Християните поддържат мисълта, че Христос и сега ще дойде на земята, както е дошъл преди 2000 години. Те се питат: Кой е Христос? - Христос е първото ограничение на Бога. Самоограничението и проявлението на Бога в Битието, това наричаме Христос. Той не е във формата, понеже тя се мени. През всичките векове Христос е един и същ, но понеже съзнанието на хората е различно, затова техните схващания за Него са различни... Като се говори за Христа, ние разбираме първата проява на Бога в космоса като Любов."/стр. 120/

 

Праведен и мъдър

 

"Праведен е онзи, който може да издържи на 35 милиона градуса топлина. Мъдър е онзи, който може да издържи на пет милиарда единици светлина."/стр. 120/

 

Часът на Духа

 

"Питат ме как ще се оправи светът и кога ще се оправи. - Аз зная датата, когато светът ще се оправи...”/стр. 145/

 

Началото на Божието проявление хората наричат създаване на света

 

"Въпрос е дали светът е създаден. Той е съществувал всякога, Бог не го е създал. Обаче в съзнанието на човека се явява въпрос за създаването на света. Бог се проявява в света. Или, светът е отражение на Бога.”/стр. 159/

 

Още преди създаването на света

 

"Сега аз не говоря само за вас. Моята мисъл е не само за вас, но за всички разумни същества. Тя се предава като по радио на целия свят. Като се предава моята мисъл, всички свещеници, учени, философи я възприемат. - Защо всички я приемат? - Защото е Божествена, тя не е моя мисъл. Тази мисъл се е родила преди векове, още преди създаването на света. Тя е велика проява на Бога, Който ни говори отвътре.”/стр. 170/

 

Учителят

 

"Някой седне до мене и се пита: Няма ли да изчерпя Учителя? - Водата, която изтича от мене, е много голяма, може да те отнесе. По-добре стой далеч от мене, да не те отнесе моята вода. Ако си извор, който постоянно тече, кой ще те изчерпи?”/стр. 191/

 

Божествен микроскоп

 

"Щом си неразположен, Бог не е в тебе... Извън времето и пространството си направил една микроскопическа погрешка, която трябва да изправиш. Нужен ти е един Божествен микроскоп, за да я видиш. Срещам духовни хора, но нещо неспокойни. - Защо? - Имат един малък грях, който само ангелът може да види.”/стр. 215/

 

В безсмъртието

 

"Който те обича, той те държи в безсмъртието. И ако ти обичаш някого, също ще го държиш в безсмъртието. Когато двама души се обичат искрено, те стават безсмъртни.”/стр. 221/

 

Първият

 

"И тъй, ще любиш ! - Кого? - Ще любиш Бога, Който живее в тебе. Оттам трябва да се започне. Той ще ни каже кой е вторият, когото трябва да обичаме. Вторият ще ни доведе третия и т.н. Такъв е законът на непреривната Божия Любов, която се изявява в ред и порядък.”/стр.222/

 

Скръбта на ангелите

 

"И ангелите, толкова възвишени същества, скърбят. Те имат Любов в себе си, но пак скърбят. Аз още не съм ви говорил за тяхната скръб, да знаете какво значи скръб, какво значи страдание. - Може ли ангел да скърби и плаче? - Може. Обаче скръбта на ангела се различава от тази на човека. Ангелът скърби, когато пропусне момента да направи едно микроскопическо добро... В хиляда години ангелът има възможност да направи само едно добро. Щом го пропусне, ще чака други хиляда години, за да направи едно добро. - Щом е така, нека ангелите слязат на земята между хората. Тук има милиони случаи за правене на добро.”/стр.228/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...