Jump to content

74. ТЪЛКУВАНЕ НА СЪНИЩА


Recommended Posts

74. ТЪЛКУВАНЕ НА СЪНИЩА

През тия времена, имах и друга една опитност с някои познати затворници. Научих се да тълкувам сънища. Кой знае защо, присъщо е на затворниците да сънуват и то често забележителни сънища във връзка със съдбата им. Като кажех на някого тълкувание на сънят му, ето че това тълкувание се изпълняваше след кратко време. Кажеш на едного, случило се, това което съня показва, той се похвалил на другаря си и гледаш, някой който вярва, идва и той при мен. Разкаже си съня, а аз като бях усвоил известни символи, казвах някакво кратко тълкувание. Имах забележителен случай с млад човек, но по политическа линия бяха му дали тежка присъда. Той беше се помирил с положението си и мъжки караше тази участ. Той тогава завеждаше пералнята в затвора, гдето с голяма перална машина се изпираха дрехите на всички затворници. Той си имаше и работници, които вършеха работата. Идва този приятел една сутрин при мен и ми казва, че сънувал, как минава някъде и му дали един хубав бял хляб. Чуди се, какво ли значи това. Мен веднага ми се даде тълкувание и му казах: „Ще ти дадат тук някаква хубава работа, някоя нова служба." Така се разделихме. Аз си гледам работата, а към 10 часа, минава един познат затворник и ми казва: „Знаеш ли, че еди кой си - перача, го назначават библиотекар". Той разбира се, не знаеше за съня на приятеля, но идва да ми каже тази новина в затвора. На обяд се видях с него и той радостен ми казва: „Още като постъпих на работа сутринта, началникът ме повика и нареди да приема библиотеката, ставам библиотекар. Виж как излезе съня ми!" Честитих му и аз се зарадвах, защото беше приятен човек.
В друг случай, пак един млад затворник, сподели с мен, че се тревожи, понеже получил писмо от дома, съобщават му, че детето им е тежко болно. Тежко му беше от това известие. Така, след 4-5 дена ми разказва и той какво сънувал през нощта, та да го разтълкувам. Сънува, че това тяхно болно дете, той го носи на гърба си и така върви по пътя. По едно време, снима детето и го оставя на земята. Чуди се сега - да се тревожи ли като е снемал детето и какво значи това. Пак ми се даде едно обяснение и му казах: „Така, както си сънувал, че носиш детето, говори за твоята загриженост, като научи, че е болно. А снемането на детето и оставянето долу на земята, значи, ще престанеш да се грижиш за него - ще оздравее. И наистина, след два дни получи писмо от жена си - детето им оздравяло.
И аз самият, сънувах понякога сънища, но заедно със сънят, даваше ми се и тълкувание.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...