Jump to content

48. КРУШИТЕ


Recommended Posts

48. КРУШИТЕ

Салонът, в който Учителят държеше своите беседи и салона, в който се хранехме при неблагоприятно време бяха разположени под прав ъгъл и пред тях имаше засадени, облагородени лешници и една дюля с разкошна корона. Под тези дървета, с много добре оформени корони, братята бяха направили дълги маси, на които се хранехме при хубаво време. Един обед съм седнал до Учителя, раздадоха за десерт едри жълти круши. Пред Учителя сложиха от тях в една чиния. Той взе една круша, отряза парче и ми го подаде. Като го изядох ме попита. „Хубава ли е крушата?" Отговорих Му, че не ми харесва, кисела и стипчива е. След това от същата чиния, Той взема друга круша, отряза и от нея парче и ми го подаде. Тази круша беше сладка, ароматна и се топеше в устата като крем. Когато ме запита за нея, аз разбира се му отговорих, че е много хубава. Погледна ме тогава, подаде ми цяла круша и ме попита: „Знаеш ли, защо едната беше кисела и стипчива, а другата с толкова приятни качества?" Отговорих Му, че не зная. Тогава се усмихна Той и ми каза: „Киселата и стипчивата е получила повече от влиянието на Земята, а крушата с приятните качества е получила повече от влиянието на Слънцето". Спрях се замислен и му казах: „Нима и растенията получават влиянията на космичните сили на нашата Слънчева система, представители на които са Слънцето, Луната и планетите от Слънчевото семейство, така както се приема от Астрологията?" Да, разбира се - отговори Учителя. Разбрах, че и растенията приемат влиянията, както и хората. Но не зная дали някой ще направи астрологическа карта на някоя круша.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...