Jump to content

XXI. ОЩЕ ЗА АРХИВА НА АНИНА БЕРТОЛИ ПРИ СЕМЕЙСТВО ГОБО


Recommended Posts

XXI. ОЩЕ ЗА АРХИВА НА АНИНА БЕРТОЛИ ПРИ СЕМЕЙСТВО

ГОБО

Величка Няголова

ОЩЕ НЕЩО ЗА АРХИВА НА АНА БЕРТОЛИ ПРИ ФРАНЦУЗИТЕ ГОБО ОТ АЛПИТЕ ВЪВ ФРАНЦИЯ

Както знаете вече този архив остана на съхранение при семейство Гобо. Имаше материал от неиздадени беседи, снимки с Учителя, книги, материали от българи, като Влад Пашов, Елена Андреева и др., както и един филм с 10-те сестри, знаещи добре Паневритмията. И този материал - един голям куфар плюс филма, фамилията Гобо предават на французойката Никол Филасие, жена на Павел Желязков. Взимат, т.е. открадват ги и вече 3-4 години. Не издават филма. Говорих ви вече за интернационалния бандитизъм, няма да повтарям. Но миналото лято - 1999 г. аз се скарах горе на Рила с Никол Филасие и Павел Желязков. И ги предупредих, че те крият, но сега аз ще направя всички българи да научат ролята им, кражбата им и отношението им както към България, така и към Братството. И те взимат и дават копие от филма на фамилията Гобо, от страх, че всички ще научат за поведението им. Фамилия Гобо, този път изиграва добра роля. Взимат, че изпращат филма, копие в Русия. Те имат снаха-рускиня Мари. И така, те отново не предават филма на българин, а отива в Русия. И оттам идва в България и се приготвя видеокасета. Не съм го видяла този филм. Чух, че е с класическа музика. Но това не са го направили Гобо. Сигурно така е било, или Ана Бертоли, за да не е ням филм. Разбира се, че това не е правилно - не трябва в никакъв случай да се смесват вибрациите на Паневритмията, свалена от Божествения свят и класическата музика.
 
Важното тук е, че филмът в идва не чрез Павел Желязков и Никол Филасие, а чрез руснаците и семейство Гобо. Тук те изиграха положителна роля. Грешката им е, че те отново пренебрегват центъра на Бялото Братство в България и предават филма в други ръце и друга страна. Но важното е, че ще имате филма, а то не е малка работа.

Написала: Величка Няголова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...