Jump to content

23. ПЕТЪР КИРОВ


Recommended Posts

23. ПЕТЪР КИРОВ[1]

Петър Киров е от село Мърчаево. Той е от Братството. Беше много деен и в неговата къща се събирахме и четяхме беседи редовно. Та, той беше ръководител на Братството. Баща ми и Темелко не ходеха при него, но другите се събираха. Там редовно го посещавахме, на беседите. Там аз започнах и се запознах с Школата на Учителя - беседи, лекции, песни и задачи, които ни се даваха. Когато идвахше в София, заедно с него спяхме в кухнята на доктора. Тези хора вече ги няма.
Той бе по професия юрганджия и беше направил юрган за Учителя. Носи го през гората, но по това време започнало да пръска дъжд. И той започнал да търчи. Но колкото повече бягал с юргана, толкова повече се мокрел. Пристига при Учителя и Му връчва юргана.
 
- Учителю, ето юргана, ама малко го намокрих от дъжда.
 
- О, нема нищо, че го намокрил дъжд. Това е благословение за твоя труд. От горе идва благословение.
Петър въздъхнал от облекчение.
В неговата къща бяха отседнали много братя и сестри по време на евакуацията от София. Той имаше две паянтови къщи, но те се бяха напълнили от софиянци. Нямаше празно място. Той контактуваше с много хора. Викат го да им прави юрган и за два дни го направи. А пък мене като викнат за мозайка; по 20-30 дни работех. Така и аз имах своите познати.
 
 
------------
[1] Снимки на Петър Киров - виж. в «Изгревът», том XXII, N° 93. (бел. на съставителя Вергилий Кръстев)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...