Jump to content

65. РАЗРЕШЕНИЕТО ЗА СТРОЕЖ


Recommended Posts

65. РАЗРЕШЕНИЕТО ЗА СТРОЕЖ

От една врата идва един от секретарите. Пита го:
 
- Абе, ние имаме ли връзка с инспекторите?
През това време му обяснява моя случай. Секретарят се обръща към мене:
 
- Кой ти движи документите?
 
- Някоя си Петрова.
Секретарят се усмихна.
 
- Къде ти са документите?
 
- На ул. «Позитано».
- Иди и ми ги донеси!
Отидох, взех ги и ги донасям. А моят човек казва:
 
- Имам една молба към тебе. Имам четири секретарки. Главната секретарка има вила в Банкя. Ще отидеш да видиш какви материали трябват за мозайка на вилата и да я направиш. Не е голяма.
Извиква секретарката. Обяснява случая.
 
- Къде са документите?
 
- Тука са.
- Тогава взимаме документите, колата е на разположение, и ще отидем до Банкя.
Та, от ул. «Цар Калоян» - с държавната кола, тя посочва на шофьора къде да кара. Пристигаме на ул. «Париж» №3, зад операта. Взима документите, занася ги там, предава ги. Отиваме до Банкя с колата.
След 2 седмици разрешението дойде. Тогава си спомних думите на Учителя: «Ти защо се страхуваш от комунистите?» Ето, това е важното. Та, думите Му се сбъднаха, защото с тях бе очертал пътя, по който да се движа. А по това време, 1958 г., бе процесът срещу Братството, салонът бе заключен и беше забранена от комунистите всяка духовна дейност на Изгрева. Та, според всички, които ме заобикаляха, знаех, че от комунистите по-лоши няма. Ама това за мен и за моя случай не се отнасяше. А защо? Пред мене и зад мене стояха думите на Учителя. А на онази секретарка, гдето имаше вила в Банкя и гдето ми изкара разрешението, аз направих мозайката на вилата. Тя ми заплати за труда добре. Тя ми направи услуга за разрешението, и аз й направих услуга, че й направих мозайката.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...