Jump to content

5. НЯКОЛКО ФОРМУЛИ ЗА ПРИЛАГАНЕ


Recommended Posts

5. НЯКОЛКО ФОРМУЛИ ЗА ПРИЛАГАНЕ

ФОРМУЛИ ЗА ЛЕКУВАНЕ

1. Бог е Любов. Бог е Светлина. Бог е Живот. Да бъде името Му благословено сега и всякога, и през всичките векове!
 
2. Бог е Любов, Любов жива, Любов свята, Любов пресвята.
Имайте тази формула в ума си.
Работете, рекох, съзнателно - кой как може! Не се упреквайте и не се корете, а работете. Небето ви гледа и ще ви помага.
 
3. Един е Бог на Небето, Един е Бог на Земята. Да бъде името Му благословено.
Бог царува на Небето, Бог царува в живота. Да бъде името Му благословено.
Това са ключове, които крият в себе си такава сила, за която вие, хората на Земята, нямате представа. Проникновено изговаряйте всяка дума. Не опитвайте нещата само по веднъж, а настойчиво учете и прилагайте, ако искате да имате резултати. Виделина и светлина се изисква.
Да виждате през материята. Много хиляди години човек се е борил в прашната материя. И сега идва моментът на отърсване от старото и навлизане в новото. А как, мислите, ще стане това? Само чрез катаклизми. Не се плашете. Това няма да засегне пробудените души. А тези, които не са пробудени, за тях е нужно страдание, за да се пробудят!
Ще ви кажа само три изречения:
 
6. Ходете само там, където има светлина.
 
7. Правете само това, което е добре за вас и за другите.
 
8. Хранете се само с чиста храна.
Мислете, рекох, върху казаното, и размишлявайте.
 
9. МОТО: Светлината свети, чистотата чисти, мъдростта развиделява, ученикът учи, а Бог раздава... Какво? - Живот вечен.
 
10. МОТО: Аз съм ученик. Аз ще уча! Аз служа на доброто. Аз любя. Аз мисля. Аз служа на Бога!
 
11. ФОРМУЛА: Светлина, Светлина, Светлина. Любов, Любов, Любов. Правда, Правда, Правда.
При нужда повтаряйте я, за да се оградите със Светлина и положителни сили.
 
12. Където и да сте, с когото и да бъдете, бъдете с Бога, за Бога, при Бога.
 
13. МОТО: С Любовта всичко може.
Любовта е сила, която туря в равновесие всичко.
 
14. ЗА СТУДЕНИ РЪЦЕ. Мислено си кажете: «В мене има.една малка дисхармония. Ще я поправя.» Това показва, че в Любовта сте сгрешили.
 
15. Ограждайте се всяка сутрин и вечер със светлина и мир, с истина и чистота.
 
16. Ограждайте се с любовни мисли. Влезете ли в някой дом, мислено го оградете с тези мисли.
 
17. Чисти мисли, чисто чувство, чистота и истина - нека тези думи да заживеят във вас, да станат плът и кръв във вас.

ФОРМУЛИ ЗА ЛЕКУВАНЕ

18. Приемам Божията Любов за основа на живота си.
 
19. ПРИ ГОЛЯМО СТРАДАНИЕ КАЖИ: «Такава е Разумната Воля Божия. Такава е Великата Воля Божия. Такава е Волята на безпределния Космос.»
 
20. За ограждане сутрин и вечер с издухване с двете ръце, кажи: «Господи на Любовта, Боже на светлината, разпръсни всички нечисти влияния около мен!»
 
21. ФОРМУЛА ЗА ВСЯКОГА: «Любов преизобилна, Любов светла, Любов света, влей, Господи, в сърцето ми да любя всичко (да любя всички).»
 
22. Слагаш лявата ръка на лявата страна на главата и казваш: «Господи, заради Твоята Слава, влей елей на здраве и живот в моите клетки, за да Ти служа с радост и веселие.»
 
23. ФОРМУЛА: «Чистота, чистота влей, Господи, в тялото ми, в душата ми и в духа ми.»
 
24. ФОРМУЛА ЗА ИЗПРАЩАНЕ МИСЛИ. Кажи: «Мир, мир, мир, Господи, искаме, разумност, светлина и сила в умовете на хората.»
 
25. Една сестра пита Учителя как да изплати кармичните връзки с майка си, която постоянно я хули, ругае и тормози. Учителят й каза:
 
- Слушай, сестра, ти нали искаш да бъдеш ученичка на място. Ами че майка ти е задача, необходима в пътя ти! Приеми, че си в клас и решаваш задача. Не искай да заобикаляш своите слаби страни, а ги преодолявай. Кажи си така: «Господи, заради Тебе аз ще възлюбя тази душа, тя ми е майка, тя ме е родила, имам към нея кармична разплата. В този живот аз искам да ликвидирам с тая карма, за да бъда свободна през идващия живот.»
Тя е упорит и твърд дух, тя е в окови и като рита, за да се освободи, тя удря. Разбирайте ме духовно. Та, бъди строга, но справедлива. Опитайте, рекох, като ученичка, метода на Любовта, и вижте резултата.
Ще кажете: Как? Ето как. Преди тя да стане заран, още когато спи, действайте на подсъзнанието й с любовни мисли. Кажи: «Днес майка ми ще бъде по- блага от вчера, а аз ще бъда по-блага от нея, защото съм ученичка.»
Опитайте така, това е едно добро упражнение! Случаят е сериозен, а това е връзка от миналото. Но сега, ако работите с метода на Любовта, ще ликвидирате.
 
- Ами че тя по тоя начин действа на вътрешния ми мир.
 
- Вярно, че тя е обиколена с различни същества, които я правят такава черковна бабичка, ноти се моли и за нейното освобождение.
Бъдете служители Божии.
Живейте мислено на върховете.

Учителят

НЕКА ВИ БЪДЕ ЧЕСТИТА И ЗДРАВА И ПЛОДОРОДНА НОВАТА 1974 ГОДИНА!*
Пожелавам ви да се огледате в светлината на новото, което живее във вас.
Бъдете ученици всякога, при всички условия!
Проучвайте и поучвайте се! Бъдете пионери. Молете се! Живейте със светли мисли и чувства! Сега остава да прилагате и да растете. На теория знаете много, но повече да прилагате! От най-малкото почнете. Няма невъзможни неща на Земята. - Ама, защо нямам резултати? - Защото не прилагате.
Бъдете с Бога, за да бъде и Бог с вас. Учителят.
----------------------
* Написано по случай 30 години от заминаването на Учителя на 27 декември 1944 г. (бел. на съставителя Вергилий Кръстев)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...