Jump to content

Формули 416 - 430 Аз съм хлябът на живота


Recommended Posts

Формули

„Аз съм хлябът на живота"

Ев. Йо. 6:35

формула 416

Господ Исус, който е поругаван, сега тържествува. Велики са мислите на Неговото спасение!

формула 417

Волята на Отца е тази, за възход на тия, които вярват в Сина.

формула 418

Храни се с плодовете на Дървото на живота и ще изцелееш. Това дърво е Христос — имай Неговото сърце, желай Неговия ум. Да бъде у вас Духът Христов.

формула 419

Казано е „Бог толкова възлюби света, че даде в жертва Сина Своего Единороднаго, за да не погине всеки, който вярва в Него". И ти кажи:

Аз толкова възлюбих Бога, щото давам всичко в жертва, за да Го позная.

Кажете ли така, всичко ще дойде.

формула 420

В правото на закона е да се разкрие греха, като се покаже правдата Божия. За да се яви от после благодатта, която да изяви Божията милост и Божията любов към нас, която да ни даде виделина да ходим в пълнота пред Него.

формула 421

Благословен да е Господ за Неговата благост и милост към мене, който ми открива да познавам пътищата Му. Той ме е изкупил със Своята драгоценна кръв да Го любя.

формула 422

Силата на Духа покорява плътта и ние приемаме Духа на Христа, който ни извежда от робството на закона и ни въвежда в чудната свобода, за да живеем не вече по закон, а по любов. Това, което върши Духът на избавление, т.е. да ни освободи от владичеството на плътта, това ще стане, когато се изявят синовете Божии.

формула 423

Освети ни чрез приношението Христово!

Блажен е онзи, който разбира словото Божие и го прилага в неговата пълнота. Неговото сърце ще обитава в мир с Господа.

Размишление

Имаш ли нужда, иди при Господа Исуса и Му кажи твоите нужди, и Господ ще те послуша. Стани една от пръчките на Неговата лоза, и Гоcnog ще те благослови. Не се двоуми, нито се съмнявай. Помни, че спасението от Него иде.

формула 424

С простота на сърцето си приемайте думите на Бога и Спаса нашего. Основата на всяко величие, то е непоколебимата вяра.

формула 425

„Защото, дето са двама или трима събрани в мое име, там съм аз посред тях"

Ев. М. 18:20

Всякога, когато се обезсърчите, казвайте:

Господи, Ти си казал „дето са двама или трима събрани в Мое име, там съм и Аз посред тях"!

И тогава Господ ще влезе във вас и ще ви научи как да работите. Забележете, че Христос не казва „дето е събран един", защото единицата не се събира, тя е извор и представлява Безконечния Бог, който твори и създава всичко. Числото две представлява всички духове, които са излезли първоначално от Бога. За да се изяви Божията сила, човеците трябва винаги да се събират с духовете, т.е. ангелите. В това отношение духовете представляват принципа на бащата, а човешките души - принципа на майката. Синът представлява Бога, който се ограничава да живее между тях, и затова Той предизвиква любовта. Пасивният принцип произвежда любовта, а активният я проявява. Тези два принципа Бог като ги съвкупи, ще възпроизведе живота, съзнанието вътре във вас. Да се съберем в името Божие, то ще рече, да се съберем в и с Неговата сила. Името Божие е сила, а не само понятие. Христос казва „двама или трима", съберем ли тези числа, ще получим числото пет, и тогава излиза, че там гдето са петте основни принципа - истина, правда, любов, мъдрост, добродетел, петте творчески сили, там е и Господ -в деня, който настъпи съзнанието у вас, ще възкръснете.

формула 426

Живата вода е Христовото знание.

формула 427

Ако Ме любите, ще опазите Моето слово.

Като произнесете този стих, връвта, с която сте вързани за нещо или за някого, ще падне и ще настъпи светлина в ума ви. Недоразумения, караници, всичко, което имате помежду си, късайте с този стих.

формула 428

Доброто е нишка, която съединява човека с Бога.

Това е контакт на човешката душа с Бога.

Доброто е тангентата на окръжността.

Чистота, красота, хармония, това са силите, с които Бог работи и чрез които се проявява.

формула 429

Усърден молитвен зов на душата се възнася нагоре през вековете:

Ти, Безграничният, Същина на всички същини,

Силният в силните, Силният в слабите,

Безсмъртният в безсмъртните,

Безсмъртният в смъртните,

Любещият в любещите,

Любещият в безлюбещите,

ела и ме поведи в пътя на светлината.

Той иде! Той е, който е бил, е и ще бъде.

формула 430

Господ ни люби, когато пазим заповедите Му, и ще ни дойде на помощ във времена усилни, когато нашата душа се нуждае най-много от Неговата помощ. Просете в мое име, защото Отец ви слуша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...