Jump to content

31. Старата и новата работа


Recommended Posts

31. Старата и новата работа

Зима
21.XU. 1935 г., събота, 4 ч сутринта.
Глави: 2. Деянията, 1., 2., 3. от Матея.
Небе чисто, звездно. Време меко, приятно.
В 6 ч сутринта тръгваме за Витоша Савка, аз и Ангел, по случай за свърш­ването на една работа през есента и почване нова работа за зимата. Изчетохме в 3 месеца Евангелието и Библията. Савка изчете, а аз имам още малко за изчитането. Времето, като потеглихме от Симеоново нагоре, задуха такъв силен вятър, че едвам се задържахме на краката си, заваляше ни. Дойде и групата на брат Лулчев, заедно с него, но ние с тях нито се видяхме. Долу, до реката, запалихме огън, пихме чай и в 12 ч потеглихме обратно назад. Като се отделихме от селото и поехме пътя по планината, точно в 8 ч слънцето се показа през тънък, светъл воал. Целият изток беше в жълто-оранжев червен цвят, багрите на което се меняваха. Великолепен, разкошен изгрев. По пътя дадох на една жена, млекарка, една беседа - „Аз те познах". Също и Савка и Ангел дадоха по една. В 3.15 ч следобед бяхме вече на Изгрев. Направихме обща вечеря - картофена супа, при Савка. И тъй отпразнувахме тържествено нашия празник при свършването на една тримесечна през есента работа и започване на нова работа за зимата.
Благодарихме и вечно ще благодарим за придобивките, които спечелих­ме - ранното ставане, безстрашието и четенето на Евангелието и Библията. Слава и хвала на Бога и на Учителя, Който ни води в пътя на светлината и постиженията.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...