Jump to content

10. Писмо на Георги Радев до Елена Хаджи Григорова от 20.XI.1926 г.


Recommended Posts

10. Писмо на Георги Радев до Елена Хаджи Григорова

от 20.XI.1926 г.

София, 20 ноември 1926.

Сестра Еленке,
Писмото ми, знам, ще дойде след много дни - толкова, колкото са потреб­ни, за да иде и в Америка. (Нали си спомняш изчисленията, които правихме онази неделя.) Но мисълта ми дотогава много пъти ще те посети...
В неделя Учителят, като че ли предвиждайки идването на Рабиндранат Тагор в София, говори върху стиха: „Никой пророк не е на почит в отечеството си" (не цитирам точно стиха). Около това гостуване на индийския поет се дигна много суетен шум, много пяна кипна по повърхността на живота в столицата, за да прекипи и се стопи. Разбрах за сетен път, че най-великото остава нераз­брано, че за него се изисква „време, времена и пом-време", и че то винаги започва с велика скръб на земята. Другото е пяна. Та българите имат под носа си Пророка, но не го познават и признават под праха на хулите. Но щом се яви друг, който е официално познат и прославен, те като хипнотизирани се втурнаха да му се кланят. Днешните хора наистина са роби...

Някои и други мисли от лекцията на Младежкия окултен клас:

„Истинската философия седи в следното: да знае човек в даден момент да даде израз само на ония мисли и чувства, които са най-важни.
Говори се за окото. Сестра Савка предаде някои и други данни от една немска книга върху окото.
„В окото са написани - каза Учителят - всички правила как да изправи човек живота си."
„Като станеш сутрин, кой е най-хубавият поглед?"
„Как да погледна сутрин?"

*

„Много нещастия в живота ви се дължат на анормални движения. Не може­те да ходите както искате."
„Най-хубаво е успоредното ходене: не блъскайте силно петите си, защото става сътресение в гръбначния стълб, а това се отразява на ума.
Трябва да обръщате внимание на движенията си."

*

Сряда, 18 ноември 1926.

Основното:
Душите - това са състояния на Божественото Съзнание.
Всички души се движат като състояния в Божието Съзнание.
Те съставят едно цяло.
Никой не може да те извади от Божието съзнание, не е в състояние да ти направи пакост.
Нова песен:
Любов ме озари,
Душа ми разшири,
Духа ми укрепи
И Благост в мен всели.
За работа през изтеклата седмица групата имаше: Всеки да донесе в неделя, значи на 21 .XI., по една хубава мисъл.

С. Б. Л. Е Л. [Само Божията Любов е Любов.]

Г. Радев

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...