Jump to content

25. Писмо от Димитър Звездински до Елена Хаджи Григорова от 29.IX.1933 г.


Recommended Posts

25. Писмо от Димитър Звездински до Елена Хаджи Григорова

от 29.IX.1933 г.

Изгрев, 29. IX. 1933 г.
Б. Е. Л. [Бог е Любов.]
Сестра Елена,
Картичката ти получих вчера. Благодаря ти за вниманието.
Виж какво: взех от Нейчев 105 адреса.. Смятам да взема и списъка на лекарите в България, също и на читалищата. Веднага ми отговорй: да изпратя ли 90-те брошури само на горните 105 адреса, или пък и на някои от лекарите? Ами на читалищата? За всичко това какво ще кажеш?
Всичко е готово - остава да ми отговориш, разбира се, затворено.

*

Изпращам ти някои мисли от беседата на Учителя от общия клас на 27.IX., сряда. Днес, петък, няма беседа.
Изпращам ти книгата от Пампоров, писмото за Рига, резюмето (оригинала и един препис, който още онзи ден беше готов). Изпращам ти и преписи от последните частни разговори с Учителя.

*

Предадох поздрави на сестра Савка и братчето ми. Много се радваха и благодариха. Днес ще предам поздрава и Учителя. Ще гледам да говоря с Него по въпроса, по който искам отговор от тебе - за адресите на лекарите и за читалищата. Да изпратя ли на тях от 90-те, или - само на адресите от д-р Нейчев.

*

Тук е добре. Както знаеш, Слънцето грее и не залязва. Живеем в една прекрасна пролет и в едно чудно хубаво лято. Радваме се, пеем, свирим, играем, учим се, храним се изобилно и зреем. Чакаме благодатната есен, сезона на плодовете, за да ги вкусим и раздадем на другите. Винаги животът ми е бил хубав и съдържателен - истинска школа, за което се радвам от сърце.
Благодаря на Учителя, Който ни донесе светлина и осмисли живота ни.
Не мисля за друго освен:
да се уча,
да добия чистота,
да работя - най-същественото. '
С умиление и възторг си спомням за работата ни през VIII н. г. [настоящата година] на Учителевата нива. Това беше през целия месец август - най-благодат­ното време през тази година. Това беше цяла вечност!

Братски поздрав: Звездински ДИМИ-Три.

Сестро, прочети писмото, което пращам на Пеню.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...