Jump to content

70. Сламата и зобта


Recommended Posts

70. Сламата и зобта

- Учителю, да четем ли светска литература?
 
- Да четат, тя е слама, после зобта (беседите, Словото Божие).
 
Един ден, човек след като е работил в доброто, за Бога, ще дойде една събота, време за почивка. Като замине за другия свят, ще дойде съботата. Шест дни да работи, един ден да почива. Законът е такъв: човек, като излиза и слиза, е кофа, да се пълни и празни. Светът е долу. Да се слиза в света. Не всичко в света може да стане кофа. Но чашите от кофата се наливат.
Ние искаме хора, родени готови, не сега да ги учим. Ще му дадем усло­вия да се прояви. Например роден музикант - да му дадем условия да се про­яви. Законът е: който е седял 38 години. Радвайте се, че сте излезли, 38 години сте чакали. Ангелът слизал не заради него и Христос му каза: „Дигни одъра си!" Христос като му каже: „Дигни!", да го дигне. Другите искали доказател­ства. Той послуша веднага и си дигна одъра, че повярва. „Колко са години, как чакам!" - казал. - Желая да има кой да ме внесе. Христос каза: „Аз съм пос­ледният ангел, дигни одъра си!"
Бог е ценното във всички неща. Другите неща са условия.
Когато Син Человечески дойде, ще намери ли вяра на Земята, когато дойде да ги учи? Сега е дошел Христос на Земята.
Тръбите в Евангелието са войните; откъснати ръце, крака - войни, не­щастия.
Белият кон е на мира. Червеният е войни, а черният кон е на смъртта. Звездите да падат са учените. Луната са религиите, системите - ще потъмнеят, ново слънце, нова земя ще бъде. Всичко ще е ново, казват съботяни.
Христос ще е, Който носи светлината и Любовта. Да се примирят хората, е Христос.
Онзи, от когото са тръбите, войните, е антихристът.
Всички риби, немите, които не са говорили Истината, ще бъдат отровени.
Любов значи да обичаш и да те обичат. Аз да възприема Божията Любов, но и другите от мен да я възприемат. Да се отвори пътят, та да дойде Любовта. Извадете най-хубавите работи от живота на един човек и той ще ви обикне.
Докато приемате Божията Любов, сте силни. Като я предадеш, станеш слаб и чакаш да приемеш.
Биологически: Детето в утробата е увито в мрежа. Недъзите на хората са това було.
Когато ще се развали времето, тонът на цигулката е мек. С човека това е обратно.
Човек с неразположение е барометър.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...