Jump to content

150. ПИСМО ОТ МИНЧО СОТИРОВ ДО УЧИТЕЛЯ, 15 ноември 1927 г, вторник, Бургас


Recommended Posts

150. ПИСМО ОТ МИНЧО СОТИРОВ

ДО УЧИТЕЛЯ

15 ноември 1927 г, вторник, Бургас

и

РАЗПИСКА за подаден препоръчан предмет № 8063

Бургас
15 Ноември 927 г.

Н.Л.К.Б.Л.К.И.П.Ж.

Учителю,

Тая вечер ме повикаха в дирекцията на Мелницата и съобщиха, че пред вид тежката мелничарска криза, персонала се намалява и между шестимата, които се освобождават от дирекцията съм и аз. Това ще стане от 15 декември т.г. Заплата ще дадат до 15 февруари идната година. За бъдещата ми дейност моля за Вашите нареждания. Касателно синът Димитър казаха ми, че поемат грижата синове х. Петрови да подпомогнат с по 1 500 лева месечно и да му намерят работа в София с около 1 000 лева, та с 2 500 лева месечно да може да следва, а на мене да не тежи издръжката му. Щом поемат и изпълнят тоя ангажимент, виждам Господи на Силите Твоята мощна Десница, че закриля Твоите раби и им съдействува всичко за добро. А всичко това да бъде за Славата Божия!
Спомням си съдействието, предупрежденията Ви по Великден и след събота - "съкращение на разходите".
Школните часове на ООК почнаха от 9-того - сряда. Наряд се започна от петък - 11-того - първия Св. Д. за Господа. С Вашето съдействие всичко ще върви добре: "Без Мене нищо не можете да сторите."
Братския стол продължава живота си - встъпи вече в 3-ия месец и се разшири до 6 столующи се - 4 братя и 2 сестри.
Обработването на братското лозе - част от него се възприе и прилага с част от членовете на обществото - ученици на Школата.
Изпитанията продължават - ще нося с радост, за да бъде всичко за Славата Божия!

С.Б.Л.Е.Л.

Целувам Десницата Ви Учителю за всички ученици Ваши.
В.В.Верен, предан ученик и послушен Минчо Сотиров
пощенски печат: Бургас, 25.Х. 1927 г.

Разписка № 8063

За подаден препоръчан предмет

Приех един препоръчан предмет,
адресуван.............................................. за г-жа Гумнерова, София

Заплатени такси:

За предмета ... 15 гр. ... лева ... 4 лв.
Всичко........................................ 4 лв. Подпис на чиновника:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...