Jump to content

Recommended Posts

За Правдата

И видѣ че нѣмаше человѣкъ, И почуди се че нѣмаше ходатай; За това мишцата му издѣйствува спасение нему;

И правдата му, тя го удържа. И облѣче се съ правда, като съ броня, И тури на главата си шлемъ на спасение, И облече като дреха одеждитѣ на отмъщението,

И загърна се съ ревностьта като съ мантия.

Исая. 59; 16, 17

Ще се развеселя прѣмного заради Господа:

Душата ми ще се зарадва въ Бога моего; Защото ме облѣче съ одежди на спасение,

Загърна ме съ мантия на правда Като женихъ украсенъ съ вѣнецъ, И като нѣвеста накитена съ утваритѣ си. Защото както земята произвожда прозябенията си,

И както градина прорастява сѣемитѣ въ нея,

Така Господь Иеова ще направи правдата и хвалата

Да прозябнатъ прѣдъ всичкитѣ народи.

Исая. 61; 10, 11

Нито запалятъ свѣщь и я турятъ подъ ши- никъ, но на свѣтилника, и свѣти на всички които сѫ въ кѫщи.

Мат. 5; 15.

И видѣхъ небето отворено, и ето конь бѣлъ, и онзи който сѣдеше на него наричаше се вѣренъ и Истиненъ, и съ правда сѫди и воинствува;

Откр. 19;11

Твоятъ прѣстолъ е, Боже, въ вѣкъ вѣка: Скиптърътъ на твоето царство е скиптъръ на правота.

Псал. 45; 6.

Защото тогозъ, който грѣхъ не е знаялъ, Богъ за насъ го грѣшенъ направи, за да станемъ ние чрѣзъ него праведни прѣдъ Бога.

II Кор. 5; 2.

И да се облѣчете съ новия человѣкъ, създадения по образа на Бога въ правда и въ светость на истината.

Ефес. 4; 24.

Ако знаете че е праведенъ, знайте че всѣки който прави правда отъ Него е роденъ.

I Иоан. 2; 29.

Които съ вѣра побѣдиха царства, работиха правда, сполучиха обѣщания, затулиха уста на лъвове,

Евр.11;33.

Блажени които гладуватъ и жадуватъ за правдата, защото тѣ ще се наситятъ.

Мат. 5; 6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...