Jump to content

2.9. Преживяване в невидимия свят


Recommended Posts

2.9. ПРЕЖИВЯВАНЕ В НЕВИДИМИЯ СВЯТ

И кое беше най-интересното? Най-интересното, аз се връщам от София, качвам се на последния етаж в детско отделение, влизам в кабинета, заключвам се, изваждам една пижама от куфара - там ми бяха дрехите, и лягам. И по едно време през нощта, както казва Апостол Павел: „В тяло ли бях, или не бях в тяло?" Това беше едно преживяване в Невидимия свят, на което бях свидетел и присъствах, и разбира се оставиха ме това преживяване да се запамети в мен. И то ме държа будно няколко дни, и аз накрая взех, че го записах. Не, впрочем аз го записах 1-2 месеца по-късно. Нямах сила и толкова бях развълнуван, и така ми трепереха ръцете, че не можах да го запиша!

Така, какво виждам? Значи аз съм в болницата в Своге. В кабинета, където спя, тялото ми е положено на кревата и аз съм се извлякъл от тялото, и съм някъде горе в Невидимия свят. И какво виждам? Виждам, че съм на някаква поляна, виждам някакви хора седят и се разправят помежду си -говорят. По едно време при мен идва едно зайче, едно малко зайче и една сърна. И аз ги галя. Всички се учудват наоколо, че сърната идва при мен, и аз я галя. Обаче, аз не се учудвам, защото аз зная, че те са изпратени при мен това зайче и тази сърна от Учителя. Това го знам. И знаете ли кое е най-интересното? Десетки години по-късно, когато аз трябваше да запиша историята на една от чешмите, построени на Изгрева, там видях, какво видях? Видях една сърничка, която пасе, една жена с книга и един орел, който си свива гнездо. Това бяха трите картини, тези три символични картини, изобразени на самата чешма. И когато виждах тази сърна, и я видях и я разучавах, и когато я описвах, винаги си спомнях как аз съм я виждал и съм я срещал тази сърна в Невидимия свят, и съм я галел, и тя е била при мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...