Jump to content

2.10. Разпъването на кръста на Учителя Дънов


Recommended Posts

2.10. РАЗПЪВАНЕТО НА КРЪСТА НА УЧИТЕЛЯ ДЪНОВ

И така, продължавам разказа си, и се намирам на тази поляна. След това виждам една сграда, която е на два етажа. Влизам по една дървена стълба, и се качвам на втория етаж. Стаята е затворена с катинар. Аз имам ключ от тази врата, този ключ е в мене. Изваждам ключа, искам да отворя вратата и да влезна. Но най-интересното е, че друг отвътре, от другата страна на вратата ми отваря, преди аз да отворя. Виждам Учителя, полегнал на едно легло и виждам, че Той е мъртъв. Да, мъртъв! Това нещо аз го знам преди да съм влязъл, защото по някакъв начин аз това съм го наблюдавал. Да, аз знаех, че Той е мъртъв преди да влезна в тази стая. Всички гледат към кревата. Аз знаех, че Той, макар, че е мъртъв на леглото, е още там. И изпъждам, изгонвам всички, които са наоколо около Него, около кревата. Оставам сам. Моля Му се. Моля Му се - правя молитви. Той Се съживява и почва да ми говори, че е убит с копие, и ако иска - ще живее. Но си отива, защото така трябва. И че, когато са Го пробили с копието е викал много, и много кръв е изтекло от Него.

И като ми разказва това, и като виждам това, тутакси се пренасям по времето на Христа, когато Христа Го разпъват на дървения кръст, и с копие Го пробождат. Тука случая беше същия. Това нещо аз си припомням, че съм го виждал на времето, по времето на Христа, когато е бил овесен - значи сложен и закачен, и прикован на кръста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...