Jump to content

9.2. Няма нито тефтерчета, нито записки, няма нищо!


Recommended Posts

9.2. НЯМА НИТО ТЕФТЕРЧЕТА, НИТО ЗАПИСКИ, НЯМА НИЩО!

И така, Мария в дома си нямаше нищо почти. Тя държеше някои дребни малки тефтерчета и някои така безобидни записки, но аз лично нямах достъп до тях. Как така? - Ами ето така! - „Абе дай тези тефтерчета, дай тези записки да ги прегледам!" Тя стои, и ме гледа втрещено. „Абе дай ги бе! Ти си на 70 години. Утре ще си заминеш, всичко ще изчезне! Ще го изгорят!" Тя пак ме гледа и не може да разбере, че тя наистина е простосмъртна, и че ще дойде време да си замине.

И което беше най-интересното - единствения достъп, който аз имах до нея, това беше достъпа, че аз можех да разговарям, че аз можех да влизам в словесен контакт с нея. Тя ми разказваше някой неща, влизаше и се връщаше в една минала епоха, но тази епоха за нея бе действена и в момента. Тогава аз я слушах, мислено тръгвах с нея, връщах се назад, десетилетия назад, и с нея навлизахме в онази епоха. Тя се връщаше в спомените си преди 40-50 години. Аз с нея вървях, редом с нея, с нейния спомен. И така присъствувах на всяка една опитност от времето на Учителя. И когато тя ми разказваше, аз не бях един обикновен слушател, който стои, слуша и записва, аз бях с нея, редом до нея в оная епоха - до нея и до Учителя. И понеже имах добра подготовка както от миналото, така и от сега, понеже по онова време четях много, разговарях с този или онзи, научавах много неща, обогатявах се с опитностите на приятелите от времето на Школата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...