Jump to content

10.7. Булото на забравата


Recommended Posts

10.7. БУЛОТО НА ЗАБРАВАТА

А сега Учителят Го нямаше, Изгревът беше разрушен, те бяха възрастни, но този живот още съществуваше в тях. Но той бе покрит с една забрава и трябваше някой да дойде, да вдигне завесата и булото на забравата, и полека-полека да почва да тегли и размотава всеки един спомен, който беше навит като кълбо в нейното съзнание. Всеки път, когато записвах, знаех много добре, че тя няма да може да свърши тази работа, и че аз съм този, който трябва да я свърши. Бях напълно убеден, напълно убеден и с категорично ясно съзнание, че тя няма да може да си довърши работата, че изобщо не може да свърши никаква работа!

Обикновено, когато отивах в нейния дом Борис го нямаше, тя ме почерпваше с кафе или с чай по мое желание, поднасяше някой от нейните сладкиши, които тя правеше, и правеше с много голямо умение. И понякога, без да иска започва да разправя някои преживелици, нещо, което беше се случило днеска и утре с техните посетители, и постепенно се прехвърляше на някой разказ от времето на Учителя. Аз взимах и записвах. После идваше Борис от работа, разговаряше с мен. Разговорът се прекъсваше между Мария и мен, прехвърляше се на друга тема. Борис не виждаше, че аз записвам, защото аз през същото това време работех и с него по малко. Ако единия нямаше условия вътре в себе си, трябваше другия да има условия вътре в себе си, и трябваше да отида при другия, да работя с другия, за да не си губя времето. Така аз смятах. Но какво се оказа? Когато Мария няма вътрешни условия, когато е болна, Борис също нямаше вътрешни условия - и обратното. Те бяха свързани и влиянията и настроенията от единия, се прехвърляха на другия. Така, че и този мой опит се оказа безуспешен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...