Jump to content

12.2. Сега сме зима. През зимата не се оре и сее


Recommended Posts

12.2. СЕГА СМЕ ЗИМА. ПРЕЗ ЗИМАТА НЕ СЕ ОРЕ И СЕЕ

Така, че този котарак мъркаше и с вдигната опашка идваше до Мария, и се качваше в скута на Мария, която седеше на един плетен стол, вдигаше си краката на едно малко столче. Там й стояха краката, опираха се на малкото столче. И ние разговаряхме за много неща. Котаракът седеше в скута, гледаше ме с блестящите си очи и мируваше. Ако започне да пречи на разговора ни, да мърка, тя му се скарваше и го махаше от скута, буташе го, той скачаше на земята, и си тръгваше обиден и ядосан, и се отправяше в кухнята. А ние продължавахме разговора си. Това беше най-безобидното присъствие на котаракът Мачо, когато аз разговарях с Мария, и той се намираше на нейния скут.

Доколкото си спомням, аз съм направил снимки с този котарак в скута на Мария, и съм направил неколко снимки как тя го гали, а той с вирната опашка мърка, и е доволен. Най-често се случваше следното: привечер, когато Борис се връщаше от работа, слагаше се масата за вечеря, поставяха се всички необходими прибори за вечеря, донасяше се яденето, разливаше се яденето. Вечеряхме, и след това започваха да се водят различни разговори. Ще питате, какви толкова важни разговори се водеха. Тогава аз бях в години, когато се поставяха много въпроси, имаше много проблеми във връзка с положението на Братството в онези години, когато то бе унищожено, разрушено, и всички се въртяха около себе си. Бяха изпоплашени, и се чудеха какво да правят. И тогава, естествено отиваха при Борис, поставяха въпроси, търсеха отговори. А Борис казваше така: „Още не е дошло времето. Сега сме зима - сняг и лед е сковало всичко наоколо. През зимата не се оре, не се копае, не се сее. Ще изчакаме пролетта. Като пукне пролет, когато се разтопи снега и когато дойде времето, ще ореме и ще сееме. И тогава ще копаеме, и ще прибираме жътвата." Това го казваше на мнозина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...