Jump to content

13.4. От домашна прислужница става слугиня и робиня


Recommended Posts

13.4. ОТ ДОМАШНА ПРИСЛУЖНИЦА СТАВА СЛУГИНЯ И РОБИНЯ

Станка я чака, а преди това Учителят е посочил и казал на Станка, че най-добре е да отиде при Мария като домашна прислужница. И така Станка влиза в този дом като домашна прислужница, после става слугиня. И аз я заварих като роб и робиня на този дом. Та тази Станка беше един много горд дух, който трябваше да се смири, и в този си живот да слугува без пари. И тя беше изпратена при Мария. Но Мария се държеше към нея много строго, защото Станка непрекъснато правеше разни своеволия. Мария й казваше да прави едно, тя правеше точно друго, защото беше много горда по дух. Веднъж я защитих, защитих Станка пред Мария, защото ми беше неудобно и жално за нея. А Мария ми направи бележка и ми казва: „Да не ми се бъркаш в работата, защото не познаваш човека пред себе си, когото ти защитаваш!" Аз казах: „Добре, повече няма да говоря по този въпрос." Така, че един път аз присъствах, когато Мария се караше с нея. Казваше й: „Ти в този живот, трябва да се научиш, да се научиш - на какво да се научиш? Да се научиш на закона на служенето. Миналият живот си била господарка, имала си бич в ръката, имала си десетки слугини и слуги. И с този бич ти си ги правила на роби и на робини. А сега си дошла и си обещала да служиш на Бога - без пари, за да се изкупиш, за да изкупиш своите престъпления от другите си прераждания." А тонът на Мария бе много жесток! Мария не беше случаен човек! Така, че аз съм присъствал на тези разправии, и направо изтръпвах! Направо изтръпвах! Така, че тя беше дошла в този дом и Мария й казала: „Ние пари нямаме да ти плащаме заплата. Като домашна прислужница, ти ще бъдеш част от нашето семейство." И тя става част от техното семейство - първо като прислужница, после става на слугиня, трето на роб и четвърто на робиня. Това аз го заварих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...