Jump to content

14.16. Защо бе гонена и хулена Мария


Recommended Posts

14.16. ЗАЩО БЕ ГОНЕНА И ХУЛЕНА МАРИЯ

Така, че беше много трудно! Много трудно и как успях да издържа, аз не мога да си обясня! И понеже всички я гонеха, имаше един случай, който тя разказваше, когато са били на Рила, на Мусала. И тогава Учителят е изпратил един възрастен брат да я извика. Тя отива при Учителя. През това време Учителят е бил заобиколен в кръг и около Него са седял и 10-20 човека, възрастни приятели. Тогава Учителят я е извикал, тя стояла права и пред тях, лично пред тях казал: „Бог може сега да пожелае да бъдеш гонена, да бъдеш хулена, да бъдеш чернена, но всичко с радост да понесеш!" Това нещо са чули онези възрастните приятели - огледали са я. Мария е била млада, а онези 60-70 годишни. Тези всичките, които са били свидетели на този разговор с Учителя вече не са критикували Мария, но постепенно-постепенно един след друг измират, и накрая Мария Тодорова достигна техната възраст. И всички тия думи на Учителя се сбъднаха, и аз имах възможност да ги проверя.

Сега, има и други неща, които аз съм записал в моите тефтерчета, когато Борис Николов боледуваше, но ще стане въпрос за тях в следващата глава, която следва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...