Jump to content

19.5. Коментарът на песните на Учителя


Recommended Posts

19.5. КОМЕНТАРЪТ НА ПЕСНИТЕ НА УЧИТЕЛЯ

Така, че си спомням, казвам: „Абе Мария, хайде да направиме един коментар на тези песни." И тя в момента изсвири една песен, след това я изпя, и влезна във вдъхновение в тази песен, и започна да я разглежда - да разглежда мелодията, да разглежда текста. И аз всичко записвах. И записах. И казвам: „Точно така, трябва да направиш коментар на всяка една песен." После тя каза: „Пусни ми записа." Аз пуснах записа и тя казва: „Не ми харесва!" - „Кое не ти харесва бе?" Не, че не й харесваше, но тя беше уплашена, че оставя следа и, че може би след време да я критикуват. Ама казвам това, което каза е точно така, и то трябва да остане за следващите поколения музиканти. Но тя не се съгласи. Разсърди се и отказа да говори с мене, докато не изтрия записа! И аз го изтрих, и сега няма никаква следа.

Опитвах се след това много пъти да разкаже и да разгледа, и да направи разбор на всички песни на Учителя. А това тя го правеше по някой път, когато свиреше и след това започваше да ми обяснява за тази песен. Но аз само слушах, аз не бях музикант, аз не можех да чета музикален текст, нито пък можех да свиря на пиано. Изобщо, това нещо ми беше слабото място. И това нещо изчезна безследно! Вината не беше у мен, а у онзи, който противодействуваше винаги!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...