Jump to content

20.7. Записът на песните на Учителя от братя Янкови


Recommended Posts

20.7. ЗАПИСЪТ НА ПЕСНИТЕ НА УЧИТЕЛЯ ОТ БРАТЯ ЯНКОВИ

По ония години - това беше 1969-1970 г., имаше двама музиканти, братя Янкови, които са били по времето на Учителя, а след това работеха и живееха във Франция. Единият беше цигулар, другия беше пианист. И Бертоли, който е бил във Франция на времето в Париж, отишъл при тех, и казал: „Хайде казва запишете песните на Учителя - един ще свири на цигулка, а друг на пиано. И ги запишете, за да ги направим на плоча." И те се съгласяват в името на това, че Учителят им е съдействал на времето. Правят запис на плочата, правят една плоча голяма и тази плоча пристига в България, предадена на различни хора. И тези хора, които я беха получили, пазеха я нещо като голяма скъпоценност, и я пускаха на грамофоните. Викаха хора, слушаха и след това от тази плоча, те я прехвърлиха на касетофон, и слушаха. Друга музика по онези години на Учителя нямаше как да се чуе, освен този направен запис на магнетофонна плоча във Франция. А беше я донесъл Бертоли. Аз също съм я слушал. И сега, бях я записали преди 20 години, и сега веднъж, когато я прослушвах, виждах колко е елементарно всичко там. Но за онези години, това беше нещо много голямо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...