Jump to content

23.10. Джипката с милицията


Recommended Posts

23.10. ДЖИПКАТА С МИЛИЦИЯТА

Те си заминаха и след една седмица идват 3-4 човека, но вече с джипка и явно, и се виждаха, че това са хора от Милицията. Питат: „Кой ви разреши да си слагате тука палатките?" Ами казвам: „Ние имаме разрешение, ние имаме адресна регистрация." И те се отдръпнаха, и казаха: „Каква адресна регистрация бе, тука на планината?" И аз им подавам паспортите, подавам адресната регистрация при Боре, подписа му, печата му. И те ме оглеждат: „Ама ти казва, каква професия имаш?" Казвам: „Аз съм лекар, работя в болница. И понеже знам, че трябва да се спазват всички правила и изисквания на държавата, и на Милицията, и на адресната регистрация. Затова аз съм се регистрирал там. Така, че аз съм зарегистриран." И казвам: „Дори, когато 1971 и 1972 г. бях горе на Салоните, аз също бях зарегистриран с адресна регистрация."

Единият от тях казва: „Абе ти ли си този доктор, който е бил на Салоните на палатката и е имал адресна регистрация долу в хижата с адресна карта?" Ами казвам: „Аз съм същия." И казвам: „Кое е най-важното? Аз съм си плащал всеки ден наем за палатка, че съм си опънал палатката горе на Салоните, което са намира на 30^40 км. от хижата." И те казват: „Не думай!" - „Да, казвам, плащах по 30 стотинки на ден - един месец, и на оня му дадох 10 лева. Само казвам, не му исках да ми даде разписка." Те клатеха с глава. „Сега казва какво става тук?" - „Ами казвам, ние стоиме тук един месец и си тръгваме." - „Добре, добре, ще видиме как ще се развият нещата. Ще докладваме на началниците, и те ще решат. И ние ще дойдеме след една седмица." И Мария и Борис виждат това нещо, виждат, че аз съм прав. А отначало се опъваха с тези адресни карти да бъдат попълнени. И видяха, че аз съм прав. Онези си заминаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...