Jump to content

25.15. Предателството на Майстор Борис


Recommended Posts

25.15. ПРЕДАТЕЛСТВОТО НА МАЙСТОР БОРИС

Оня го гледа, нито е искал тези кутии, нито пък знае какво има -нищо! Прибира си, и си тръгва. И Мария като вижда тази работа, вдига такъв скандал, обаче предателството е направено. Портокалите седят там и аз съм продаден за една щайга с портокали, към 10 килограма! Питам Мария: „Абе този човек откъде е, какъв е?" И тя казва: „Абе тоя човек живее някъде към Добруджа, нататък. И тоя човек е вегетарианец, ама не само вегетарианец, но той се храни само с плодове. Само с плодове се храни, дори и със зеленчуци не се храни, само плодоядец. И той купува само плодове, и с плодове се храни." - „Така ли?" - „Така." -„Как се казва?" - „Не знам."

Влизам аз вътре при Борис. Борис мълчи. Гледа така в страни, не ме поглежда. Поглеждам го аз, гледам - в Борис е майстор Борис. И аз го питам: „Абе майстор Борис, чуваш ли ме? Я ме погледни!" Не иска да ме погледне. - „Погледни ме! Значи аз тежа и струвам една щайга с портокали? Абе Борисе, колко години аз съм тука? Колко пъти ти спасявам живота? Та ти живееш на мой жизнен кредит! И ти ме измами, и ме излъга! Една година аз искам тези материали, ти ги приготви и ги подари на онзи за една щайга портокали! Ти ме предаде и продаде за една щайга портокали! Аз толкова ли тежа бе, толкова ли струвам бе? Предател с предател!" Казах му, че е предател с предател и си тръгнах. Казвам: „Мария, това е нещо повече от предателство! Това е казвам не само предателство към мене, това е предателство към Школата на Учителя и към Учителя. Той по този начин унищожи онова, което се съхраняваше като архив. И то отиде там при тези хора, които нито имат представа, нито имат понятие. И накрая ще го унищожат, или пък в друг случай ще го употребяват за съвсем други случаи и нужди!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...