Jump to content

26. Изпитът на ученика и орелът от небесата. 26.1. Защо докараха палатките на моето място


Recommended Posts

26. ИЗПИТЪТ НА УЧЕНИКА И ОРЕЛЪТ ОТ НЕБЕСАТА

26.1. ЗАЩО ДОКАРАХА ПАЛАТКИТЕ НА МОЕТО МЯСТО

И така, през 1975 г. аз слезнах от местността „Секирица", където бях с две палатки, от онова място, където онзи камион докара багажа на Елена Андреева с нейните палатки, за да си опъне палатките точно до мен. Представяте ли си?! Аз се крия от всички, а те научиха, че сам там, и точно идват при мен! И питам аз: „Добре бе, малка ли е гората? Защо не отиде да си сложи палатката хе-е-е там, на 50-100 метра от мен, а точно на моята поляна, и то 10 метра от мен?" И аз казах: „Не, отивам си." Говорих с шофьора, той се съгласи да ми свали багажа. Уточнихме се колко да му платя.

За 1-2 часа опаковах всичко в чувалите, защото аз се движех с чували. И храната оставих на Петър Ганев и на Божанка Ганева. Те беха студенти. Имаше много храна, за два месеца за двама човека. И така, аз слезнах отгоре. Стоварих багажа тук и майка ми като видя, и казва: „Абе ти отиваш там да почиваш, а ти отиваш да се мъчиш!" Казвам: „Дори е повече от мъчение!" След това аз отидох при Галилей Величков и му разказах всичко какво аз съм преживял, в разстояние на няколко часа. Той седи, слуша, слуша и не може да повярва. И аз му казвам: „Отиди и разкажи на другите твои познати от вашето поколение тук на Изгрева, които са били, за да знаят как са нещата, защото следват обиски и големи акции от Милицията и от властите в София! Да знаеш това от мен!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...