Jump to content

26.3. Безумието


Recommended Posts

26.3. БЕЗУМИЕТО

И кое беше най-интересното? Аз преди да отида там, минах през Галилей. И той ми разказа за тези обиски. И което беше най-интересното, всички вече упрекваха Борис, а не властите за това, което се е случило горе на „Секирица", и това, което се случва след това в София. А онези, които беха подведени да си сложат палатките, също бяха подложени на обиски. Така, че онова, което им казах, стана точно така. Това не беше грешка, а това беше безумие! Безумие, защото тези беседи непрекъснато намаляваха, намаляваха, и нямаше човек в София и в България, който да има пълно течение от всички беседи, които са издавани от Учителя. Беше изключено! Изключено! Всеки имаше по 1-2-3-4-5 до 10 книжки, и толкова. Но пълно течение, никой нямаше! Това се дължеше на много големите обиски, които се извършваха в разстояние на 45 години.

И така, аз отивам при Мария и при Борис, и ги заварвам помръкнали. Седяха омърлушени! Тогава разбрах, че в тех е имало също обиск и са взели много беседи, много неща, и много архивни материали. И тогава аз питам: „Вярно ли е, че това, което разказват, че вие сте претърпяли обиск и че са дошли властите, и всичко са прибрали?" Те мълчат. - „Абе Мария, имаше ли у вас обиск или нямаше?" И тя казва: „Имаше." - „Е, какво прибраха?" - „Каквото намериха, това прибраха." - „Борис, имаше ли при вас обиск?" Той мълчи. И аз питам: „Е, сега убедихте ли се, че аз бях прав? Мария казва: „Да, убедихме се!" - „А ти Борис, убеди ли се?" -„Не се убедихме!" - „Не си убеден, защото там на „Секирица" те нямаше в тялото си, а в твоето тяло беше влезнал един горски дух, един дървар, който сечеше и режеше в разстояние на един месец един голем бор! А тоя бор, се намира тука в твоя двор. Знаеш ли ти това, или не знаеш?" Борис замълча сконфузено. - „Хайде отговори! Я ми отговори откъде дойде този бор тука, насечен на парчета в твоя двор?" Та те си го беха докарали с камион от там. - „А сега е времето да се отговаря за това, което вие направихте горе!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...